De geo-koffer Op reis door de gemeentelijke organisatie Deelnemers themagroep 'Geo- en e-dienstverlening', subgroep 'geo-koffer' Waarom doe je mee aan de themawerkgroep Geo en e-dienstverlening? Wat is de geo-koffer? 12 Geo-Info I 2015-6 Door Silvy Horbach, Arjen Deuring, Kees Burgler, Rob Kromwijk, Divera Baars en Henk-Jan Schriemer Het Gemeentelijk Geo-Beraad (GGB) is een intergemeentelijk en interbestuurlijk ken nisplatform op het gebied van vastgoed, WOZ en geo-informatie. Het is een samenwer- king tussen gemeenten, VNG en DataLand. Een jaarlijks terugkerend onderdeel van het GGB zijn de themagroepen. In een themagroep wordt een actueel onderwerp verder uitgediept door enthousiaste mensen van verschillende gemeenten. De themagroep 'Geo- en e-dienstverlening' heeft zich dit jaar onder andere bezig gehouden met de 'geo-koffer'. Nieuwsgierig geworden naar deze koffer hebben we vragen voorgelegd aan een aantal leden van de themagroep. Divera Baars van gemeente Lansingerland en Henk-Jan Schriemer van de gemeente Amersfoort waren niet aanwezig, maar de rest stelt zichzelf eerst even voor. ik ben Kees Burgler en ik werk bij de gemeente Hoogezand-Sappemeer als functioneel applicatiebeheerder Geo-informatie. De gemeente Hoogezand-Sappemeer werkt nauw samen met Slochteren en Menterwolde. Verschillende werkzaamheden, zoals bijhou ding van de viewer, BAG, GBK en opbouw BGT voeren we uit voor deze drie gemeenten. ik ben Arjen Deuring, medewerker geo-informatie, gemeente Weesp. Mijn naam is Rob Kromwijk, adviseur over het stelsel van basis- en kenregistraties bij de gemeente Amsterdam. Enerzijds adviseer ik onze afnemers over het gebruik van de gegevens. Anderzijds help ik mee het stelsel te laten blijven werken als er ergens een wijziging voordoet, zoals een wetswijzing of nieuwe software. Mijn naam is Silvy Horbach en ik ben verantwoordelijk voor het geo-informatie beleid in de gemeente Schijndel, al 12 jaar. Tevens voer ik, als de tijd dit toelaat, de meeste grote projecten uit op dit gebied. Daarnaast adviseur ik onze themahouder 'processen' met de inrichting van de processen ten aanzien van zaakgericht werken. Kees: Ik werd getriggerd door de raakvlakken die deze werkgroep heeft met een gekozen opdracht voor een opleiding die ik volgde en waar ik erg in geïnteresseerd was geraakt: "de waarde van geo-informatie voor het sociaal domein". Een tweede raakvlak voor mij was het "verkopen" van geo-informatie aan de organisatie. Zelf ben je overtuigd van de meerwaarde van gis en geo, maar hoe breng je dat op een goede manier over zodat het ook beklijft? Rob: Ik vind de interactie en verhalen van collega gemeenten interessant. Je eigen situatie spiege len met anderen levert ook veel op. Silvy: Vorig jaar was ik al lid (later voorzitter) van deze werkgroep. Het was toen een interes sante en nuttige werkgroep en dat wilde ik dit jaar ook bereiken met dezelfde werkgroep. Het onderwerp van de werkgroep ligt het dichtste bij mijn huidige werkzaamheden in de gemeente Schijndel. Begin dit jaar hebben we nieuwe leden gezocht en een heleboel leden ook gevonden. Doordat de groep vrij groot was, hadden we de mogelijkheid om 3 onderwerpen uit te werken, waarvan de geo-koffer er een is. Arjen: De geo-koffer in het sociaal domein is een mooi voorbeeld van de toegevoegde waarde van geo-informatie in een vakgebied, waar nog relatief weinig geo-informatie wordt gebruikt. Silvy: De geo-koffer is een set van handzame en concrete documenten, waarmee de geo-mede- werker direct aan de slag kan om het gebruik van geo-informatie te stimuleren onder collega's. Kees: De geo-koffer bevat handvatten, tips en voorbeelden, samen met een stappenplan en een voorbeeldpresentatie. Deze informatie is ondergebracht op een leuke USB-stick in de vorm van een koffer. Arjen: In eerste instantie hebben we het sociaal domein uitgelicht, omdat hier vaak nog weinig gebruik gemaakt wordt van geo-informatie en hiervoor, in onze ogen, zeker een meerwaarde geldt. Rob: De drie decentralisaties in het sociale domein zijn op dit moment 'hot'. Door hier de voorbeelden op toe te spitsen, hopen we dat het eenvoudiger wordt om aansluiting te vinden met geo-informatie. Met de koffer kan je meteen op reis door je organisatie.

Geo-Info | 2015 | | pagina 14