'Ha 3flopoBwe (Na zdrowie)'; drie Verslag CLGE Verslag Eind september was de gezamenlijke vergadering van Europese landmeter experts (CLGE) bijeen in Moskou. Met een bescheiden delegatie vanuit Nederland hebben we hieraan deelgenomen. Geo-Info 2015-6 omdat een belangrijke verklaring nu toch echt ondertekend kon worden. Moed en doortastendheid Omdat de bijeenkomst deze keer in Rusland plaatsvond, was de Russische delegatie getals matig sterk vertegenwoordigd. Een groot deel van de door hen gegeven presentaties ging ook vooral henzelf aan, of je zou uit beleefdheid kunnen begrijpen dat men speciaal voor jou een hele reeks geodetische heldendaden aan de Powerpoint had toevertrouwd. En omdat alle door hen belangrijk gevonden onderwerpen in het Russisch werden voorgedragen duurden deze presentaties ellenlang. Dit lag vooral aan de tussenkomst van een tolk. Deze had zich het vertalen naar verstaanbaar Engels lang geleden - nog voor glasnost en perestrojka - eigen gemaakt en bracht met Borat-from-Kazachstan- dictie de gloriedaden op de bühne. Met ruim 40 personen in een net wat te kleine ruimte - na enige na zdrowie's al vroeg op de dag - ik kan u verzekeren dat het dan moeite kost om bewustzijn van plaats en uur scherp te houden. Daar is moed en doortastendheid voor nodig. Kenmerkend voor de meeste lokale bijdragen was de soms onbeschaamde en uitgebreide opsomming van persoonlijke prestaties uit Maurice Barbieri (voorzitter CLGE) Whudt handen met Viktor Kislov van het Russiche Kadaster. Geheel tegen de eerder uitgesproken verwach ting in was ook deze General Assemblee goed bezocht door een groot deel van de lidstaten. Daarvoor werd eerder wel gevreesd: niet geheel ten onrechte zo kon gedurende die paar dagen opgemerkt worden. Op de één of andere manier is de door het gastland veroorzaakte landver schuiving op de politieke kaart reden tot weder zijdse achterdocht. Die hangt dan onbestemd en onuitgesproken in de lucht. Dat geldt wat dan voorheen het vrije Westen werd genoemd en vice versa, want we denken onze pappen heimers te kennen. Datzelfde geldt in sterkere mate voor de deelnemers uit de Baltische staten. Dat is geen punt van discussie, maar een fait accompli. Al deze achterhoedebewegingen, die zich aan ons eigen oog onttrekken, beperken al helemaal niet het amicale gedrag dat over en Net voor aanvang van de conferentie. weer wordt vertoond en wel een beetje past bij zo'n internationale a-politieke bijeenkomst. De boven dit verslag staande wens, Na zdrowie proost, hebben we dan ook vele malen horen uitspreken. Soms al rond negen uur 's ochtends

Geo-Info | 2015 | | pagina 44