Dromen zijn geen bedrog cd O O cd CD CD <X> uo Column Geo-Info 15 De kerstboom zit alweer een tijdje in de doos. Na de kerst boom kwam de gladheid in het noorden. En zo was een flink aantal collega's onverwacht thuis. Gelukkig zijn er tegenwoor dig goede communicatiemiddelen en kun je prima contact houden. Die middelen zorgen er ook voor dat collega's vanuit huis aan de slag konden. Vragen en collegiaal overleg kunnen gewoon doorgaan. Dat klinkt natuurlijk allemaal uitermate mooi en dat is het ook. Maar met alleen middelen ben je er nog niet. Demidde- len vragen nog steeds om gebruikt te worden door mensen. Mensen maken daarmee de connectie. Connectie maken is essentieel voor het behalen van doelen. Daarmee kun je stellen dat de mate waarin mensen slagen om een goede verbinding te leggen de mate van effectiviteit bepaalt. Wat ik dan weer een mooie gedachte vind, zo aan het begin van het nieuwe jaar. Uiteraard is ook de kwaliteit van de zaken die je met elkaar verbindt van belang voor de effectiviteit. Geo-informatie is daarbij voor mij cruciaal. Zoals zo vaak, merk je pas hoe goed iets is, als je ermee werkt. Daarom is het ook zo mooi om te laten zien wat geo-informatie kan betekenen. En dat is voor iedereen. Niet alleen maar voor de overheid of het bedrijfsle ven. Nee: ook de burger is enorm gebaat bij het goed inzetten van geo-informatie. Een voorbeeld waarbij je kan zien dat geo-informatie van onschatbare waarde is, is de Omgevingswet. Een nieuwe wet die vraagt om een andere wijze van denken en doen. Om nieuwe dingen in je leven toe te laten, zal je soms eerst oude dingen los moeten laten. Stop met praten over hoe groot je problemen zijn. Praat over je dromen, je verlangens en hoe gaaf je oplossingen zijn. Droom even met me mee: je wilt een huis bouwen, echt je droomhuis! Je prikt je droomplek op de kaart. Ergens op de mooiste plek van Nederland. Je tekent in een 3D-pakket een droomhuis, met genoeg ruimte voor kinderen, honden of paarden. Gewoon precies zoals jij wilt dat het eruit ziet. In plaats van je te moeten verdiepen welke vergunningen je allemaal nodig hebt en of dit allemaal wel kan wat je wilt, wordt de informatie actief naar je toegestuurd en getoond op je scherm of smartphone. Zo weet je precies of je ontwerp voldoet aan de eisen. Welke isolatie je moet toepassen. Ofje nog rekening moet houden met zwaluwen en wat je daarvoor kunt doen om ook de zwaluwen te laten genieten van jouw droomhuis. Al deze benodigde informatie wordt je aangereikt. Alle informatie komt naar je toe en jij hoeft niet allerlei instanties af of urenlang op internet zoeken, om er vervolgens achter te komen dat het in deze gemeente net even anders is. Nee, je krijgt alle informatie die voor jouw droomplek geldt, gewoon in je mailbox. Zodat jij alleen maar je droomhuis hoeft te realiseren. In plaats van je druk te maken over wat er allemaal aan vergunningen geregeld moet worden voordat je eindelijk je huis kan laten bouwen, kun je direct fantaseren over de inrichting van de kamers. Welke kleur moet er op de wanden. Hoeje 's morgens met een kopje koffie of thee, heerlijk vanuit de keuken naar buiten kunt kijken. Genieten van die zwalu wen die ook hun plek in je droomhuis hebben gevonden. Nu gaan je ogen weer open en bevinden we ons weer in het nu. En dan realiseer je je dat voordat we zover zijn, er nog een heleboel moet gebeuren. Enerzijds moet de connectie tussen de wens van de gebruikers en anderzijds de mogelijk heden van combineren van informatie aan elkaar verbonden worden. Prachtige opgave, waar we dit jaar zeker mee aan de slag moeten en ook gaan. Waarbij voor mij geldt dat de formule tot succes is: mensen. De mensen die de verbinding leggen tussen geo- informatie, wensen en ideeën vanuit de samenle ving. Jij en ik. Dit jaar ga ik verbinden, verbind je mee? Esther van Kooten Niekerk Key Accountmanager informatiehuis Bouw, Kadaster Esther.KootenNiekerk@kadaster.nl 2016-1

Geo-Info | 2016 | | pagina 17