Urbaan Activisme en de Rol van Geo-Informatie Timo Hamalainen Eén van mijn passies is reizen. Soms gebeurt het dat ik mijn reizen kan combineren met mijn zakelijke belangen als zelfstandig geo-professional. Op deze kruispunten in mijn (werk)leven vinden daarbij ontmoetingen plaats met andere geo- professionals in het buitenland. Daarbij vind ik het altijd interessant om te weten wat er op het gebied van het geo-vakgebied in andere landen speelt. Deze informatie deel ik graag middels het schrijven in Geo-Info. Deze keer zal ik het verhaal van Timo Hamalainen uit Finland vertellen. 20 Geo-Info I 2016-1 Gedurende het EuroGeo Congres in Ankara ontmoette ik Timo Hamalainen. Timo heeft een interessant verhaal te vertellen: hij is een Urbaan Activist. Als je nog nooit van Urbaan Activisme gehoord hebt, hoef je je geen zorgen te maken: het zal allemaal uitgelegd worden in dit artikel. Behalve een Urbaan Activist is Timo ook een van de lei dende experts op het gebied van participatie GIS in Finland. Hij begrijpt als geen ander de kracht van kaarten op het participatieproces. Het was een waar genoegen om hem te interviewen over Urbaan Activisme en de rol die geo-informatie daarbij inneemt. Naam: Timo Hamalainen Lokatie: Kallio, Helsinki, Finland Leeftijd: 33 jaar Studie: Geografie (M.Sc graduate), European Urban Cultures (M.A. graduate) Werkzaam als: Adviseur in Stedelijk Beleid (60%), Chief Communications Officer voor Maptionnaire (30%), Blogger 10%. (Alle functies voert hij uit als zelfstandig professional.) Door Jochgem Gunneman De reden waarom Timo geografie studeerde was redelijk voor de hand liggend: hij wilde al op vroege leeftijd beter de wereld begrijpen en dan vooral op het gebied van stedelijke ontwikkeling. Als kind vroeg hij zijn ouders waarom hun toenmalige woonplaats Tampere zoveel lelijke gebouwen kende. Hij begreep niet waarom dat zo was, en eigenlijk, na bijna 30 jaar, blijft deze vraag voor een groot deel nog steeds onbeantwoord. Parallel aan zijn studie was Timo actief lid bij de Europese Geografie Studentenvereniging EGEA. Wat begon als een impulsief idee, om naar een nieuwjaarsfeest te gaan van EGEA in Estland, resulteerde een paar jaar later in de stichting van EGEA Helsinki en een zeer sterk persoonlijk Internationaal netwerk. Mede hierdoor werkt hij nu ook op een internationaal niveau en heeft hij bijvoorbeeld onlangs Berlijn bezocht om te werken aan een EU-project. In dit interview legt Timo uit hoe hij Urbaan Activist is geworden. Na zijn afstuderen in Geografie begon Timo te werken voor een openbaar innovatieplatform dat zich richtte op het buitengebied rond Helsinki. Hij werkte daar als Project Manager, en realiseerde al snel dat dit niet zijn droombaan was. Hij spendeerde te veel tijd in het uitvoeren van de administratieve managementtaken, en te weinig aan de inhoud van die zaken die hem echt aan het hart gingen. Hij had een uitlaatklep nodig, en begon the bloggen over zijn ideeën over stedelijke ontwikkeling. Een paar maanden later besloot hij zelfs zijn baan op te geven en te beginnen aan een andere Master: de studie European Urban Cultures. Deze Master vond plaats op verschillende locaties in Europa. Gedurende zijn Master kreeg hij veel nieuwe ideeën hoe stedelijke ontwikkeling in Finland een nieuwe impuls zou kunnen krijgen. Deze ideeën zette hij uiteen op zijn blog. De blog werd langzaamaan steeds populair der. Nadat de Engelse krant "The Guardian" zijn blog had gepromoot op hun website groeide het internetverkeer helemaal snel. Zo vreemd als het lijkt, moet je soms eerst internationale naamsbekendheid verkrijgen voordat je lokaal erkend wordt. Pas later werd hij namelijk geïnterviewd door het lokale krant van Hesinki "Helsingin Sanomat", en werd hij vervolgens door verschillende organisaties uitgenodigd om zijn gedachten en ideeën te delen over alternatieve stedelijke ontwikkeling. Dit betekent niet dat het gemakkelijk was om een baan te vinden na het afronden van zijn studie. In 2013 werd de arbeidsmarkt nog slechter, en besloot hij te werken als zelfstan dige professional. Timo heeft dit besluit nooit betreurd aange zien hij nu zich kon concentreren op de zaken die hem echt aan het hart gingen. Hij werkt nu voor het grootste gedeelte als Adviseur in Ste delijke Ontwikkeling voor het bedrijf MDI en als Chief Communications Officer voor Mapita,

Geo-Info | 2016 | | pagina 22