V Even voorstellen - Felix van Veldhoven 22 Geo-Info I 2016-1 woonwijken die verder weg liggen. Ook dit kan de resultaten beïnvloeden. Met de inwinning van de informatie kan ook getornd worden. Wij kwamen bijvoorbeeld groepen op Facebook tegen die burgers manipuleerden om voor bepaalde antwoor den te kiezen in de enquêtes. Ook hebben we ervaren dat managers anderen probeerden te overtuigen door alleen op de statistieken te hameren zonder de discussie aan te gaan en goede argumenten te gebruiken. Op zo'n manier kan participatie bijvoorbeeld ook onderdrukt worden. "Maar," concludeert Timo, "laten we niet vergeten dat alhoewel er allerlei zaken fout kunnen gaan, we vooral heel veel positieve respons van de gebruikers horen. Mensen voelen zich betrokken door het gebruik van Participatie GIS, en zijn eerder geneigd samen met de overheden te werken om de proble men van de maatschappij op te lossen. En dat is waarvoor we het uiteindelijk doen." Ik dank Timo voor het interview, en wens hem het beste in zijn strijd voor de leefbare stad. Timo's blogs kunnen gelezen worden op www.urbanfinland.com Jochgem Gunneman is eigenaar van Gunneman GIS Geomatics en is bereikbaar via jochgem@gunneman-geo.nl of via 06 57996425 generaties die de opkomst domineren tegen over jongere generaties die amper verschijnen. Door alleen Participatie GIS te gebruiken zou daarom de beleving van de oudere generatie minder worden meegenomen. Inspraakavon den hebben daarbij het tegenovergestelde effect waarbij jongere generaties onderverte genwoordigd zullen zijn. Een ander aspect is dat bewoners vaak goed geïnformeerd zijn over hun eigen woonwijk, maar niet altijd goed geïnformeerd zijn over Inwoners van de Finse plaats Lathi. maar tegelijkertijd moet er het besef bestaan dat het nog steeds om een enkele bron van informatie gaat, waar allicht een verscherpt beeld kan ontstaan, maar zeker geen volledig beeld kan geven. Een voorbeeld. Jongere generaties hebben een grotere neiging om Participatie GIS te gebrui ken dan de oude generaties gezien zij zich eerder comfortabel voelen om nieuwe techno logie te gebruiken. Inspraakavonden hebben vaak het tegenovergestelde effect, met oude Met inqanq van dit eerste nummer van 2016 versterk ik de redactie van Geodnfo. fl. Daarmee volq ik trots collega en vermaard columnist Bart Huijbers op, die de afgelopen W jaren aan dit vakblad heeft meegeschreven. Tijdens mijn studie ben ik voortdurend met de Nederlandse ruimte bezig geweest. Ik raakte gefascineerd door de invloed van plekken op mensen en volgde vakken over stedelijke ontwikkeling, ruimtelijke planning, historisch landschap en ruimtelijk erfgoed. Als kind al, had ik groot ontzag voor kaarten. Als ik een boek las waar een kaartje in stond, van De Hobbit tot De naam van de roos, kopieerde ik het en hing het in mijn kamer. De wisselwerking tussen mensen en plekken, datgene wat kaarten zo mooi representeren, is denk ik wat me tijdens mijn studie en nu in mijn werk het meeste boeit. Sinds 2013 werk ik fulltime voor Geodan, waar ik als GIS-specialist uiteenlopende klanten adviseer bij het inrichten, gebruik en beheer van geo-informatie. Zo hielp ik met het beheer van areaaldata bij de provincie Noord-Holland en ondersteunde ik ProRail bij de afhandeling van incidenten op en rond het spoor. Op dit moment werk ik als productmanager van een applicatie voor touchtables die groepspro cessen voor ruimtelijke vraagstukken versnelt en verbetert. Het is ontzettend leuk om in groepsverband met geo-informatie te werken! Één van de mooiere voorbeelden was de inzet voor het Bangladesh Delta Plan in Dhaka. Gedurende een intensieve periode hebben we de kracht van geo-informatie gebruikt bij workshops rond klimaatadaptatie. In deze opdracht kwamen al mijn passies samen: integraal ruimtelijk onderzoek, internationale samenwerking, kennisdeling en kaarten. Als redactielid van Geo-Info hoop ik de snelle ontwikkelingen in ons vakgebied nauwgezet te kunnen volgen en hier, voor iedereen die het lezen wil, verslag van te doen.

Geo-Info | 2016 | | pagina 24