Geomatics Day 7 april 2016, TU Delft Verslag De Geomatics Day wordt ingeleid door dagvoorzitter Stefan van der Spek. Doel van de middag is dat studenten geomatics een beter zicht krijgen op de laatste ontwikkelingen in het vakgebied en potentieel toekomstige werkgevers. Het programma bestaat uit een 8-tal presentaties en een informatiemarkt. GEOWEB LEGAL ASP 16 I Geo-Info I 2016-3 Jantien Stoter (Kadaster/TU Delft/Geonovum) en Els van de Riet (gemeente Delft) lichten het project spoorzone Delft toe en de eerste inschrijving van een kadastrale akte met een 3D-pdf-bijlage van enkele weken geleden. Bij het opstellen van de 3D-beschrijving van de complexe 3D-situatie is het ontwerpbu reau betrokken geweest dat ook het project heeft begeleid. Het streven is om in 2028 een 3D-kadaster te hebben. Marianne Linde van Geodan beschrijft een project waar kinderen van het IJburgcollege met Minecraft hele ontwerpen van hun ideale woonomgeving hebben gemaakt. Dat heeft hele oorspronkelijke voorbeelden opgeleverd en past in het kader van smart sustainable cities. Robert Voüte van CGI heeft een inspirerend en technisch verhaal over tracking van mensen en voertuigen en besteedt daarbij ook aandacht aan alternatieve technieken als Wi-Fi die je bij indoorpositioning moet gebruiken omdat GPS dan niet werkt. Een boeiend voorbeeld is een applicatie waarbij NS-medewerkers een stoplicht-app hebben en afhankelijk van de kleur verschijnt dan hun positie in beeld: geel als de situatie van een conducteur dreigend wordt en rood als het gevaarlijk is. Op de kaart van de verkeersleider verschijnen alleen gele en rode punten, maar ook de posities van alle collega's zodat coördinatie mogelijk is. BIM- en Assat-info wordt door Jasper Hel- lemons van Fugro toegelicht. Naast een kort college BIM, waarin blijkt dat slechts 32% van de zaal dat begrip kent (of genegen is de vinger op te steken, geïnspireerd door hfcnrnetJcri rbw, CHjbliextxivïsr Irm £l«NlSU3>S&toï team afftrt Het programma van de opleiding Geomatics.

Geo-Info | 2016 | | pagina 18