Twee generaties actief in G© sec De geo-sector is een kleine wereld. Wellicht toch bijzonder dat we in deze sector twee generaties van dezelfde familie aan de slag hebben. Wimvan Pijkeren, werkzaam bij Arcadis en zijn dochter Nienke, onderwijscoördinator bij GeoFort. En ze zijn zelfs samen betrokken bij een project: Petje op Petje af. Dit bestaat uit een spel om jongeren te laten zien hoe divers het vakgebied geo is. Diverse vragen en stellingen rondom thema's water, energie, klimaat, kaarten en GPS komen aan bod. Oproep vrijwilligers Kaartprojectie Hoeveel landen passen in het continent Afrika? - VS India en - China? 18 Geo-Info I 2016-3 Door Caroline Mönking Wim van Pijkeren, met een achtergrond in geodesie, is al 7 jaar betrokken bij "Petje op Petje af". Samen met Henk Jongbloed speelt hij één keer per jaar op een beroepenmarkt, op een middelbare school in Nieuwegein het Petje-op-Petje-af-spel. "We beginnen vaak met wat gemakkelijke vragen zoals "hoe nauw keurig is GPS" of "draait de zon om de aarde of draait de aarde om de zon"? Veel kinderen weten die nog goed te beantwoorden maar juist de vragen over energie of water zijn lasti ger en het is leuk om te zien dat veel kinderen achteraf denken, hé is dit ook Geo? Ik dacht eigenlijk alleen maar aan aardrijkskunde." Nienke heeft een achtergrond in sociale geografie en is vorig jaar bij GeoFort gestart als onderwijscoördinator. In deze rol is ze verantwoordelijk voor het educatieve aanbod, waaronder ook Petje op Petje af valt. Educatief aanbod "Het is mooi om te zien dat steeds meer leerlingen het fort komen bezoeken. In 2015 heeft GeoFort zo'n 5.500 leerlingen tussen de 8 en 16 jaar mogen ontvangen, wat bijna een verdubbeling is ten opzichte van 2014 en nu in 2016 gaan we weer records verbreken. Het wordt door scholen erg gewaardeerd dat Nienke en Wim, tijdens het spel Petje op Petje af. Voor het landelijk uitrollen van Petje op Petje af zoeken we GIN-leden die Elk één middelbare school "adopteren" en bereid zijn om ix per jaar het Petje- op-Petje-af-spel te draaien. Lijkt het je leuk om geo breder op de kaart te zet ten en lijkt het je leuk om dit via het spel aan bij te dragen? Je kan je aanmelden via nienke@geofort.nl. Past in dit continent: 1. Ja (hand omhoog) - Japan, 2. Nee (hand omlaag) Europa Vraag over Afrika, tijdens het spel Petje op Petje af.

Geo-Info | 2016 | | pagina 20