GIN-bestuur haalt FIG Working Verslag De International Federation of Surveyors (FIG) heeft op 6 Mei in Christchurch, Nieuw Zeeland, gestemd over de locatie voor de FIG Working Week 2020. Na een presentatie van de Nederlandse delegatie (Geo- informatie Nederland, Kadaster, ITC, Universiteit Twente en GIM International) is Amsterdam verkozen boven Interlaken (Zwitserland). 20 Geo-Info I 2016-3 De 'FIG Working Week' is een jaarlijkse Internatio nale conferentie die deskundigen op het gebied van landmeetkunde en geografie samen brengt. Wetenschappers, beleidsmakers, studenten en belanghebbenden bespreken tijdens de confe rentie belangrijke ontwikkelingen op het gebied van landmeetkunde en geografie voor nu en in de toekomst. Het voorgestelde thema van de Working Week in 2020 is 'Smart Surveyors for Land and Water Management'. Naar verwachting komen ongeveer 1.500 deelnemers uit de hele wereld naar de RAI in Amsterdam om de stand van zaken over het thema met elkaar te bespreken. Voor GIN hebben met name Guido Quik en Marien de Bakker veel werk verzet. Samen met een hierin gespecialiseerd bureau is de aanbieding gemaakt GIN bestuur is er klaar voor. (foto Roosmarijn Haring) om het FIG-congres in 2020 naar Nederland te halen. Hier is veel tijd en energie in gaan zitten. De belangrijkste doelstelling vanuit GIN is om de gouden driehoek van overheid, bedrijfsleven en het onderwijswerkveld een platform te geven. Ter ondersteuning van de aanbieding is een delegatie vanuit het bestuur, te weten Peter Hoogwerf als voorzitter en stemgerechtigde in FIG, Roosmarijn Haring en Henk Ensink naar Christchurch (Nieuw Zeeland) afgereisd om het aanbieding kracht bij te zetten. Het team werd verder gecompleteerd vanuit het Kadaster door Dorine Burmanje, Frank Tierolff, Chrit Lemmen, Kees de Zeeuw, Paul Dijkstra, Marije Louwsma, Nyncke Emmens en Johan Groot Nibbelink en Dorus Kruse. Tevens werd een belangrijke bijdrage geleverd door het ITC met wereldwijde contacten die worden onderhouden door Liza Groenendijk en Rohan Bennet. Last but not least was ook Nederlandse delegatie na de uitslag. Paul van de Molen aanwezig om zijn bijdrage te leveren door te lobbyen bij zijn internationale contacten. Al met al een solide team dat als doel had stemmen te winnen tijdens de verkiezing om zodoende de Working Week FIG2020 naar ons land te krijgen. Christchurch ligt niet naast de deur. Er moest een vliegreis van 36-uur worden gemaakt om in Nieuw Zeeland te geraken. Via verschillende routes en reisplannen bereikte de Nederlandse delegatie Christchurch met als doel om op maandagochtend aanwezig te zijn tijdens de openingsceremonie van de FIG General Assemblee in de Horncastle Arena. Bij deze ledenvergadering waren 91 vertegen woordigers uit de deelnemende landen aanwezig. Voorafgaand aan deze ledenvergadering van FIG was Paula Dijkstra vanuit het Kadaster aanwezig tijdens de 3e Young Surveyers Network Conference op zaterdag 30 april en zondag 1 mei. Paula is hierin zeer actief om de internationale ontwikkelingen op ons vakgebied te ervaren en te delen. Op zondagmiddag kon worden deelgenomen aan een run/walk door het mooie Hagleypark midden in Christchurch. Hieraan werd deel genomen door Liza en Henk. Indrukwekkend hierbij waren de beelden van deze stad die in 2011 bijna totaal is vernield door twee opeen volgende, grote aardbevingen. De ene was een neerwaartse aardbeving en de tweede een hori zontale. Vrijwel alle ondergrondse infrastructuur was onbruikbaar geworden en alle gebouwen waren vernield. De stad wordt momenteel vanaf de grond weer helemaal opgebouwd. Probleem was/is dat de privégebouwen wel waren verze kerd en de overheidsgebouwen niet, waardoor de opbouw zeer moeizaam verloopt Een triest gezicht om de vele kale plekken in de stad te zien. Dit zijn nu tijdelijke parkeerplaatsen, totdat de oorspronkelijke gebouwen weer zijn hersteld. In het centrum is een tijdelijk winkelcentrum opgetrokken met behulp van zee-containers, die dienst doen als winkel, bank, bar of cafetaria met de toepasselijke naam "Re-start". Op maandag 2 mei werd de General Assembly geopend door de President van FIG te weten mevrouw Chryssy Potsiou (Griekenland). Een indrukwekkende opening meteen soort van volkslied waarbij alle landen gaan staan en de eerbied tonen voor de organisatie FIG. Na het afroepen van de namen van alle landen werd de conferentie officieel geopend.

Geo-Info | 2016 | | pagina 22