Overzicht actieve deelnemers aan presentaties tijdens FIG-2016: 22 Geo-Info I 2016-3 Paula Dijksta; 3e Young Surveyors Network Conference, Peter Hoogwerf; Director Generals forum Chrit Lemmen; Visions and Trends in Land Administration, Kees de Zeeuw; Infrastructure for good Governance, Marije Louwers; GIS and Planning, Peter Hoogwerf en Paula Dijkstra; Mutual Recognition of Qualifications, Johan Groot Nibbelink; Spatial Planning Policies Disaster, Kees de Zeeuw en Chrit Lemmen; Fit for Purpose Land Administration, Kees de Zeeuw, Rohan Bennet en Paul van der Molen; New Technologies and Improvement of Systems, Paula Dijkstra; Shaping our Future Network Young Surveyors Network, Paul van der Molen; Impact of Climate Change and Disaster on Land Rights, Liza Groenendijk; Teaching and Learning for the Future, Rohan Bennet, Chrit Lemmen en Kees de Zeeuw; The Continuum of Land Rights, Marije Louwers; Rural Development, Land Governance and Public Private Partnerships, Liza Groenendijk; FIG Academic Members, Marije Louwers; Urban and Cities Planning, Land Consolidation and Resilience, Kees de Zeeuw; Disaster Recovery Innovations, Nyncke Emmens; Planning, Developmentand Consolidation of Land Rights in Crisis Situation. ten van de diversie commissies binnen FIG. In totaal waren er meer dan 70 lezingen, waarvan door Nederland aan 18 sessies een belang rijke inbreng werd geleverd. Hierboven een opsomming van onze bijdragen, de overige sessie zijn te vinden op www.fig.net/fig20i6. Op donderdag werden we vereerd met een bezoek van de Nederlands Ambassadeur in Nieuw-Zeeland de heer Rob Zaagman. Dit heuglijke feit werd gefilmd door een Nieuw-Zeelandse televisieploeg. Daarna heb ben Peter, Dorine en Frank uitgebreid met hem gesproken. De 'I Amsterdam'-achterwand hebben we aan het einde van het congres aangeboden aan de Nederlandse Consul Gerald van Looy die deze zal gebruiken voor de Nederlandse gemeenschap in Christchurch. Op de vrijdag werd de FIG Working Week 2016 afgesloten in de Horncastle Arena. Opnieuw de 'General Assembly', een zeer formele bijeen komst waarbij Peter en Roosmarijn plaatsnamen achter de Nederlandse vlag die op de tafel stond. De overige teamleden zaten bij elkaar op de tribune om de uitslag van de verkiezing te ervaren. Alle landen brachten hun stem uit door hun stemkaart in een grote bus te deponeren. Met veel spanning zaten wij allen op de uitslag te wachten. Uiteindelijk werd Amsterdam als eer ste genoemd met 41 stemmen, Interlaken had 29 stemmen. In alle commotie wilde Henk Guido feliciteren, die achter hem zat en krakte hierbij door de rugleuning van zijn stoel van opwin ding. Peter mocht daarna het podium op om de organisatie en stemmers te bedanken voor hun keuze op Nederland en nodigde iedereen uit om in 2020 naar Amsterdam te komen. Nederland in beeld. Naast de formele kant van de Working Week waren er ook een informele gedeelten in het pro gramma opgenomen. Zo was er maandag van 19-22 uur een welkomstreceptie in de Transitional Cathedral in Christchurch. Op woensdag waren de FIG-commissies diners. Op donderdag was het traditionele Gala Diner. Het diner werd gehouden in het luchtvaartmu seum in Christchurch waarin een aantal indruk wekkende oude vliegtuigen stonden opgesteld. Op vrijdagavond gingen wij naar de Rugby wed strijd tussen de Crusaders en de Reds, die overtui gend door de mannen uit Christchurch werden gewonnen en daarmee de koppositie innamen in de Championsleague wat rugby betreft. Aankondiging FIG naar Amsterdam. (fotocollage Roosmarijn Haring) Ontmoeting met Nederlandse Ambassadeur. (foto Roosmarijn Haring) Henk Ensink, bestuurslid GIN. !'J1tEtÉOt6n «JVWn.j. IG Wortkrii 2Q0Q AMSTËROAlfl NET HERHUW INTERLAKEN SWITZERLAND GEOSUISSE 19

Geo-Info | 2016 | | pagina 24