Uit de historische geodetische collectie België Landmeter van Piet Esser verhuisd 14 Geo-Info I 2016-4 MOBiLfT* ÓO LABEL. OOI Er valt budgettair veel te besparen door een beoogde verhuizing goed te laten doorreke nen vanuit het oogpunt van woon-werkver- keer. Besparingen in reistijd, -kosten en CO2 liggen vaak in de orde van grootte van meer dan 20%. En deze kunnen nog veel groter zijn als de verhuizing gepaard gaat met een modernisering van het mobiliteitsbeleid. Het beeld van 'De landmeter' van Piet Esser aan toen nog de Ravellaan in Utrecht is beschreven in Geo-Info 2005-12 op de pagina's 582/583 Het beeld is meeverhuisd naar het Stadskantoor bij Utrecht CS en staat op de 8e verdieping bij nu de afdeling Maatschappelijke Ontwikkeling. Leen Murre Voorbeeld heatmap co2-optimalisatie inclusief label. bij het beperken van de reistijd en het aantal filevertragingen van de medewerkers. "Vooral bij onze opdrachtgevers die werken aan fusieplannen is het behoud van talent een belangrijke drijfveer", vervolgt Brentjens. "Als de reistijd tot een nieuwe locatie van een fusiehoofdkantoor voor specifieke groepen medewerkers te veel toeneemt, kan het lastig worden deze medewerkers aan boord te hou den. Ook hier kunnen we rekening mee houden." Ondanks de grote diversiteit aan opdracht gevers van MobilityLabel, zijn er duidelijke overeenkomsten in de conclusies te vinden: Zo blijkt het steeds weer dat 'goede bereik baarheid' heel organisatiespecifiek is: wat voor het ene bedrijf een goed bereikbare locatie is, is voor het andere juist een slecht bereikbare. Vertrouw daarom nooit zonder meer een makelaar die zegt dat een pand of kavel zeer goed bereikbaar is. Er zijn vaak grote lokale verschillen aan te wijzen, bijvoorbeeld tussen de ene kant van een plaats en de andere. Tegelijkertijd ontstaan er door de opbouw van het wegennet en de OV-infrastructuur vaak interessante patronen met méérdere -niet aaneengesloten- optimale oplossin gen: vaak kan de opdrachtgever tussen heel verschillende gunstige alternatieven kiezen. 'Ontdek in het Oud Schoolgebouw het harde dagelijkse leven van de Heistse vissers en hun familie. Grasduin in het bezoekerscentrum in de geschiedenis van 2000 jaar Zwinstreek. Landmetersgerief (19de eeuw).' www.sincfala.be "Juist met die laatste stap willen we werkgevers meer gaan helpen", legt Rasch uit. "Daarom zijn we onze huidige tooling aan het doorontwikkelen tot een interactieve site waar je zelf direct de effecten van ander mobiliteitsbeleid gevisualiseerd ziet in termen van routes, kosten, tijd en uitstoot: fact based beslissingen op basis van big data met een sterke geo-component, dat is onze rode draad." Thijs Brentjens is behalve de oprichter van MobilityLabel.nl ook de oprichter van Brentjens Geo-ICT. Thijs is bereikbaar via thijs@mobilitylabel.nl 'Selectie topografische instrumenten in het een theodoliet uit 1951 van het merk Carl Zeiss depot. (Jena).' Links een tacheometer volgens Moinot (d.i. een toestel voor optische afstandsmeting); rechts www.ugentpatrimonium.org Christiaan Rasch is de oprichter van MobilityLabel.nl en bereikbaar via christiaan@mobilitylabel.nl

Geo-Info | 2016 | | pagina 16