Vakidiotie en tatoeages REAL WOMEN MARRY Een vakidioot (meervoud: vakidioten) is volgens Nederlandse woordenboeken iemand die alles van zijn vak weet, maar verder niets. De Engelse versie is sympathieker: narrow-minded specialist. Ons alternatieve woord beroepsdeformatie voor vakidiotie is ook aardiger trouwens. UNO SURVEYORS 16 I Geo-Info I 2016-4 Door Adri den Boer 'Vorige week is onze Trimble s62 seconden, met serie nummer sng38io3gg, gestolen uit de keet te Zeeland. Wij hebben deze nieuw aangeschaft in januari 2015. Wij weten dat hij al te koop is aangeboden!' Dat zette Boon Landmeten en Hydrografie eind 2015 op FaceBook. 'Uit de keet!!! Dat ding is nog belang rijker dan je vrouwzo reageerde iemand. Het instrument werd in februari 2016 in een sloot teruggevonden, maar hier blijft de vraag of vooral die reactie tekenend was voor beroepsdeformatie. Cloud-voorbeelden In de 'cloud' zijn inhoudelijke voorbeelden van vakidiotie beter te vinden dan op Nederlandse en Belgische vakbeurzen. Zouden er geen lege meters Runderhal in Den Bosch of The Egg in Brussel te vullen zijn met stands die in die behoefte voorzien? Hoewel er bepaald meer is, beperkt deze bijdrage zich tot tatoeages, tekeningen of teksten die met kleurstoffen in iemands huid geprikt zijn. Pakweg op pinterest vind je zó tal van sextanten, nautische navigatie- instrumenten waarmee de verticale hoek tussen een hemellichaam en de horizon wordt gemeten, als tatoeage op aardse lichamen, ook bij vrouwen, Bij mannen mankeren ook landmeetkundige instrumenten niet. 'I like the transit so much I had it inked on for good.' Dat staat onder de foto Gurley Transit Tattoo op www.landsurveyorsunited.com. En er zijn op internet meer tatoeages van ook die instrumenten te vinden! (www.tattoonow.com en www.hallowedpointtattoo.com) De eerste vrou welijke tatoeagedrager van een landmeetkundig instrument, die ik op GeoBuzz zie, komt ook in dit blad! Adri den Boer is redacteur van Geo-Info en bereikbaar via adri.den.boer@geo-info.nl.

Geo-Info | 2016 | | pagina 18