Leefbaarheid Venrayse wijken in Verslag In de afgelopen maanden zijn zo'n veertig leerlingen van havo 2 en vwo 2 van het Raayland College te Venray in dertien groepjes aan de slag gegaan om de Venrayse wijken in kaart te brengen en een oplossing te bedenken voor het grootste knelpunt dat ze tegenkwamen in de wijk. Ze deden dat in het kader van het vak Onderzoeken Ontwerpen (O&O) én de Geoweek. Daarbij maakten ze gebruik van de schat aan digitale informatie over de wijken en hun bewoners waarover de gemeente Venray beschikt. De gemeente wil graag dat haar geo-informatie door iedereen wordt gebruikt. De Geoweek biedt de mogelijkheid om een mooie combinatie te maken van gegevens in een 3O-samenwerking van overheid, ondernemer en onderwijs. 18 I Geo-Info I 2016-4 De leerlingen maakten met behulp van hun eigen mobiel en GIS-software onder meer een leefbaarheidskaart. Ook gingen ze in groepjes de wijk in om te praten met bewoners en in elke wijk brachten ze zo het grootste knelpunt in beeld. Na een korte pitch aan de wethou der ging elk groepje aan de gang met hun knelpunt en werden oplossingen bedacht voor het probleem. Geoweek en de casus over de leef omgeving De twee Technasium-klassen van het Raayland College hebben dit jaar voor het eerst meegedaan aan de Geoweek. Dit in het kader van het vak Onderzoeken Ontwerpen dat zich kenmerkt door leerlingen zelfstandig en in teamverband samen met bedrijven en instellingen aan echte vraagstukken te laten werken. Deze kenmerken sluiten goed aan bij de doelstellingen van de Geoweek. Het is daarmee een goede match geweest, want leerlingen komen hiermee direct in contact met de overheid (gemeente Venray) en het bedrijfsleven (Digireg BV). Het onderwerp waarmee de leerlingen aan de slag zijn gegaan is 'de eigen leefomgeving'. Vanwege het feit dat de meeste Nederlanders tegenwoordig in steden of stedelijke gebie den wonen is dit bij het vak aardrijkskunde een belangrijk eindexamenonderwerp. De stedelijke levensstijl hoort bij onze huidige manier van leven en een stedelijk gebied heeft tal van functies. Je kunt er wonen, werken en recreëren. Het is ook een gebied met tal van winkelvoorzieningen en een omgeving waar veel vermaak is in buurthuis, sportzaal of schouwburg. Een stad vormt een gebied waar de gebouwde omgeving sterk ontwikkeld is. Je vindt er een grote variatie aan oude en nieuwe wijken en mensen en bedrijven zitten Wethouder Ike Busser.

Geo-Info | 2016 | | pagina 20