kaart 2016-4 I Geo-Info er dicht op elkaar. Er is sprake van een samen balling van mensen en activiteiten die allerlei problemen tot gevolg heeft. Zo leidt het vele verkeer tot files, parkeerellende en vuile lucht. Ook zijn er veel problemen in sommige oudere woonwijken waar verpaupering en verloe dering optreedt. Actie is dan nodig want de leefbaarheid van de stad komt in de knel. Stad en stedelijk gebied moeten aantrekkelijk blijven om in te wonen of te werken. Nieuwe manieren van inrichting moeten een oplossing bieden. Ook Venray, als tweede stedelijke kern in Noord-Limburg, heeft met een aantal van de hierboven geschetste effecten te maken. De leerlingen hebben in groepjes een geselecteerde wijk van Venray onderzocht. Met hun eigen smartphone zijn de groepjes hun wijk ingegaan en hebben daar locaties vastgelegd of zaken geregistreerd die de leerlingen van belang vinden in het kader van de leefomgeving. Andere onderdelen van de opdracht waren: een promotiefilm van de wijk maken, een analyse uitvoeren van de leefbaar heid van de wijk met een leefbaarheidskaart en een adviesrapport uitbrengen om een knelpunt op gebied van de leefbaarheid in de wijk aan te pakken. Zij doen dit alles om hun vaardigheden op het gebied van onderzoek, analyse, problemen oplossen, presenteren, plannen en creativiteit te verbeteren. Alle maal 2fte -eeuwse vaardigheden. Werken met GIS en verzamelen van leefomgeving data Om de diverse aspecten van leefbaarheid in kaart te kunnen brengen is door Digireg een kaart ingericht in de Collector App van Esri. De leerlingen hebben vooraf de diverse aspecten over de leefomgeving zelf tijdens de les gedefinieerd. Deze aspecten zijn als feature classes in een filegeodatabase aangemaakt welke vervolgens gedeeld is in een online Arcgis-omgeving. Voorzien van een basemap

Geo-Info | 2016 | | pagina 21