ÖARCADIS ARCADIS NEDERLAND BV 2016-4 I Geo-Info 33 Meerderheid duidelijk voor B. week aan de meet.'Er rest nog een beperkt groepje probleemgevallen'. Arjen zag veel informatieprojecten fout gaan, maar ziet dat de BGT toch iets gebracht heeft: 'Dit project lijkt suc cesvol te zijn. Het is nu de kunst om de inspan ningen maximaal te laten renderen onder andere door verbindingen aan te gaan met andere domeinen'. Ruud zegt gestart te zijn met de BGT i.o. De meest voor de hand liggende ontwik kelingen kunnen eenvoudig worden bijgeplaatst door een aantal best practices op te nemen in de standaard. Op weg naar 2020 hebben we daar nog wel even de tijd voor. Een doorontwik keling naar 3D ligt voor de hand en zal in het najaar van 2016 verder worden vormgegeven. Hij kwam nog even terug op de tenenkrom- De interactieve demo buiten. mensen'. Het betoog was duidelijk op een ander abstractieniveau aangekomen en ging inmid dels over samenwerken in vertrouwen en het nemen van verantwoordelijkheid. Hierbij werd het aloude 9-vlaksmodel nog eens uit de doeken gedaan. Aan het eind van zijn betoog gaf Han mee: 'Hoe verder? Gewoon doen! Ga aan de slag met die verschillijsten'. Hierna was het aan Ruud van Rossem (bekend als de 'bonte hond') en Arjen Adriaanse (programma directeur BIM, UT) om terug en vooruit te blikken. De eerste was behoorlijk tevreden met de behaalde resultaten. Er is belangrijk werk gedaan. De kopgroepjes zijn binnen en we kijken terug op de proefproductie die met leukoplast en paperclips aan elkaar werd gehouden. Het peloton kwam pas in 2015 goed op gang en momenteel melden zich 4 bronhouders per mende praktijksituatie uit de BGT-guiz: het was overduidelijkdat daar maar wat aan gefröbeld was. Onwenselijk (uit piëteit voor betrokkenen beelden we deze situatie nu niet af). Met betrek king tot die kwalitatieve aspecten af hij aan dat er in 2017een kwaliteitscheckzal worden opgezet. Vanuit deze nulmeting zal in een reeks van jaren gemonitord worden hoe de BGT zich per bronhouder doorontwikkeld. Er zal naar analogie van het belastingformulier aan de hand van een aantal prozaïsche vragen gekeken worden naar de relatieve positie door middel van zelfevalu atie. Daarbij zal gelet worden op de kwaliteit van zowel data als bijhoudingsprocessen. Al met al een goed verzorgde, interactieve och tend met de klant, die daardoor het gevoel zou krijgen dat er goed voor hem gezorgd wordt. De opbouwprojecten zijn min of meer afgerond. Nu komt het echte werk. Roelof Keppei

Geo-Info | 2016 | | pagina 35