'Monument voor de landmeter' onthuld in Zwolle Verslag Vrijdagmiddag 24 juni werd in de geluidswal in de Zwolse wijk Stadshagen een monument onthuld voor landmeter Frederik Stoveken. Hij zorgde voor het verkavelingspatroon van de polder Mastenbroek anno 1364. Indirect zorgde hij ook voor de stedenbouwkundige opzet van het nog vooral toekomstige Stadshagen. Landmeter en kerk Geo-Info I 2016-4 deze vestiging kwam de fiets in het Kadaster museum in Arnhem terecht. Door de overige genodigden werd ruim 300 meter gelópen naar de plek van handeling in Breecamp-Oost in Stadshagen. Bij de partytent bij de fietstunnel onder de Hasselterweg viel vóór de start van het feestelijk gebeuren een zwart geüniformeerde meetarbeider al meer op dan de presente bestuurders in mooiere pakken. Kleren maakten de man! Hij had bovendien een oude Kadasterfiets inclusief meetband en jalons. Was het pak van rond 1970, de fiets dateerde uit 1946 en was gebruikt door een meetarbei der in Limburg. Toen het Kadaster in 1982 150 jaar bestond, prijkte déze fiets op een tentoon stelling in Roermond. Bij het opdoeken van Verkleed 'boegbeeld'Klaas van der Wal voor de wal op een Kadasterfiets uit 1946. Onthulling door verwijdering van strobalen. De heren links (AIR-voorzitter, wethouder en gedepu teerde) hadden al 'gebaald'. 'In de kern van Mastenbroek staat een historisch kerkgebouw dat rond 1369 in opdracht van bisschop Jan van Arkel gesticht is. Toen de kerk gebouwd werd, werd deze door landmeters precies in het midden van de polder neergelegd, als een teken van wat het centrum behoort te zijn in het leven: de dienst aan God.' www.poldermastenbroek.nl

Geo-Info | 2016 | | pagina 42