KWALITEIT IN WEBSERVICES Reactie 'Open kaart' Rectificatie GEO ACADEMIE Startdatum 10 maart 2017 Goede webservices maken? Daar komt wel wat meer bij kijken dan Next-Next-Finish! In tien vrijdagen leer je alle ins outs van de specialisten. Bepaalde dagen van deze opleiding zijn ook als zelfstandige workshops te volgen: OGC in a Day en Introductie GeoServer zijn de eerste twee! Opleidingen en trainingen op GeoFort 15 februari Introductie GIS met QGIS 20 21 februari Productief met QGIS vanaf 10 maart Kwaliteit in webservices 10 maart workshop OGC in a Day 17 maart Introductie GeoServer vanaf 31 maart Vakopleiding GIS 2016-6 1 Geo-Info 21 deeld. Een leuk onderwerp, zeker als het elk jaar terugkomt, maar nogal illustratief behandeld. Zo dekt de titel maar deels de lading, want Europese bestemmingen als Finland en Grie kenland ontbreken. De tekst maakt vergelijkin gen met reistijden uit het verleden en trends voor de toekomst die we in het kaartbeeld niet terug zien. Dan de kaart zelf. Een schetsmatige topografische ondergrond met enorm veel plaatsnamen en reistijdenlabels die het thema tische kaartbeeld verstoren. Het thematische kaartbeeld bestaat uit een grote hoeveelheid gekleurde lijnen die de lezer weinig tot geen rangorde biedt. En waarom lopen de lijnen vol door in met de trein onbereikbare eilanden zoals Corsica? Helemaal wonderlijk is het grote verschil in reistijd tussen Barcelona (binnen 10-12 uur) en Madrid (binnen 20-24 uur). Tus sen die steden bevind zich één van de weinige tracés binnen Europa met snelheden boven de 300 kilometer per uur. De opgegeven bron, Bahn.de, bevestigt dit. De reis Madrid-Barcelona kost je 2,5 uur. En vanuit Utrecht zou je volgens die site al in 15 uur in Madrid kunnen zijn. In de rubriek 'Open kaart' in nummer 2016-5 (pag. 31) werd een historische kaart uit 2010 behandeld. Dat blijkt nog niet uit de kop, maar erger is dat NRC Handelsblad op 20 februari 2010 ook al gemeenten weergaf die niet meer bestonden! De aangegeven gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel waren sinds 1 janu ari 2010 al verenigd in de gemeente Zuidplas. Rozenburg werd pas op 18 maart 2010 bij Rot terdam gevoegd, maar daar was op de kaart van 20 februari 2010 al op vooruit gegrepen. De kaart is dus op dat punt weinig homogeen en die kritiek ontbrak nog. (Overigens is intussen het aantal gemeenten kleiner en het aantal samenwerkingsverbanden nog groter geworden, in én buiten Zuid-Holland!). Adri den Boer, Zuidplasser Abusievelijk zijn in het artikel 'Een nieuw soort geschiedenis-atlas: De Bosatlas online 1877-1939' in Geo-Info nummer 5 de fotobijschriften van figuur 11 en figuur 12 verwisseld. Ook staat er op pagina 39 een vergelijking tussen Amsterdam en een andere haven stad. Er staat echter twee keer Amsterdam. De eerste keer moet dat Rotterdam zijn. Ook is figuur 11 op pagina 14 per abuis tweemaal geplaatst.

Geo-Info | 2016 | | pagina 23