Trumpetter Vandaag is het warme truiendag. De Hollandse winter slaat voor de tweede keer toe en doet opnieuw een aanslag op de aardgasbel in het Groningse gasveld. Laat Groningen niet zakken! En als de bodem daalt, meten we het op en dan weten we dat ook weer. We worden wat onverschillig, is mijn indruk. Elke dag worden we overspoeld met dit en ander nieuws uit eigen land en uit de wereld om ons heen. Schokkend, herhalend en vermoeiend en misschien wel te veel en via te veel kanalen. En wanneer je even niet oplet, loopt je twitterbox over van incontinent, eigengereid en megalomaan getrumpetter. Verzonden door een bevriend staatshoofd. Naar verluidt. Nog even of hij besluit het GPS-signaal down te halen (die bevoegdheid heeft hij of neemt hij) en dan raken nog meer mensen de weg kwijt. Blij dat er wat back-up systemen aanwezig zijn. Nu zitten we in Geo-Info niet zo boven op dat nieuws: dat is niet zo ons ding. Daar zijn we niet van. En dat is misschien maar goed ook. Zo krijgt u nog eens wat ander nieuws aangeboden. Met deze keer een vernieuwd colofon, want de redactie is in beweging evenals uw lidmaatschapstarief. Daarin geen daling, maar daar had u vast ook niet op gerekend. Wat verderop: een spannende bijdrage over gegevensbescherming. Onttrekt geo-informatie zich aan die discussie of is ze juist onderdeel van het probleem? Gevolgd door onderzoek naar het gebruik van GIS in het onderwijs en de daarbij uitgesproken verbeterwensen. Een paar heel scherpe columns elders in deze editie houden ons bij de les: 'een kaart is ook maar een mening!'. Ook deze keer weer een paar must-reads voor managers en marketeers in het geo-werkveld. Voor de eerste groep inzicht in de risico's die zij lopen en hoe deze te minimaliseren? Voor de tweede groep een verkenning over marketing en sales in onze branche. Hot is zondermeer de betekenis van geo-informatie in de automotive-industrie. In een levendig verslag van de mede door GIN georganiseerde middag worden we onder andere bijgepraat over de mogelijkheden van SuperGPS. En de gevolgen van uitval van het GPS-signaal. Toch ook daar kennelijk enige vrees. Heel bij waren we met 'the making of' van Onzichtbaar Nederland. Als u net als ik hebt uitkeken naar de reeks die de afgelopen donderdagavonden werd uitgezonden, kunt u hier lezen hoe dat in z'n werk ging. 3920 seconden visueel spektakel toegelicht. De blijvend boeiende rubriek Open Kaart over een eigenaardige landswap. En voor we deze editie besluiten met een aantal verslagen uit het verenigingsveld, het eerste deel van een serie over vario- scale technologie. Ga daar maar eens voor zitten! Voor nummer 2-2017 zijn we nu al druk bezig met een themanummer over de betekenis van DSO voor het geo-werkveld. Kijkt u daar ook al naar uit? 2017-1 I Geo-Info I 1 Roelof Keppel

Geo-Info | 2017 | | pagina 3