46 I Geo-Info I 2017-1 dige definities worden gegeven op basis van het aantal incidenties met andere wegdelen (onafhankelijk van het type ruimtelijke repre sentatie): Een wegdeel is geclassificeerd als geïsoleerd wanneer het geen incidenties heeft met andere wegdelen. Een wegdeel is geclassificeerd als doodlo pend wanneer het precies één incidentie heeft met een ander wegdeel. Het wordt gerepresenteerd door of een vlak (face) of een lijn (edge) in de topologische data structuur. Een wegdeel is geclassificeerd als ver bindingsweg wanneer het precies twee inci denties heeft met andere wegdelen. Het wordt gerepresenteerd door of een vlak (face) of een lijn (edge) in de topologische datastructuur. Een wegdeel is geclassificeerd als kruising wanneer er meer dan twee incidenties zijn met andere wegdelen. Het wordt gerepre senteerd door of een vlak (face) of een punt (node) in de topologische datastructuur. De classificatie van de wegdelen en hun rol in het wegennetwerk is van belang omdat in het generalisatieproces, het vullen van de tGAP structuur, er afhankelijk van de rol een beslissing wordt genomen. Hoewel dus de ruimtelijke representatie van een wegdeel kan veranderen, bijvoorbeeld van vlak naar lijn, blijft de classificatie als verbindingsweg gelijk (voor en na deze verandering); zie figuur 3. Vullen tGAP structuur Het basisgeneralisatieproces om de inhoud voor de vario-schaal datastructuur te gene reren is gebaseerd op het generieke tGAP- principe [6]: begin met de meest grootschalige representatie -in een vlakkenpartitie- en zoek steeds naar het minst belangrijke vlakobject en pas generalisatie-operaties toe (verwijderen/ samenvoegen, hartlijn berekenen/splitsen, betrokken edges versimpelen, enzovoorts) en blijf dit herhalen. Bij het vaststellen van de belangrijkheid van de objecten, bij de keuze welke generalisatie-operaties toe te passen en bij het vinden van meest compatibele buur, wordt kennis van de wegennetwerkgraaf meegenomen. Afhankelijk van het type van het geselecteerde minst belangrijke vlakobject, wordt een van de volgende acties uitgevoerd (zie ook figuur 4): Het geselecteerde vlakobject is een kruispunt. 1. samenvoegen met een direct buur-kruis- punt vlakobject (indien bestaand); of What is the type of object? Non-road (other) Road junction Road connection Water Other road junction adjacent? No Other road connection adjacent? Other non-road adjacent? No No Yes Yes Yes Other water adjacent? No All adjacent other road collapsed? Yes Collapsed road between? No No Collapse Yes Yes Raise importance Collapsed road between removed Merge Back to queue Face processed Figuur 4 - Visuele weergave van het generalisatieproces.

Geo-Info | 2017 | | pagina 48