De klik op de kaart Wanneer u dit dubbeldikke nummer over de Omgevingswet en het Digitale Stelsel Omgevingswet (DSO) heeft gelezen, dan zult u het met mij eens zijn: de klik op de kaart is niet meer weg te denken. Sterker nog, de klik op de kaart wordt het startpunt voor iedereen die wil weten: kan en mag hier wat ik wil? Schuur bouwen, weg aanleggen, café openen, noem maar op. In dit overgereguleerde land een opgave van formaat om regels te vereenvoudigen en te bundelen. Mocht u denken dat dat vooral een juridische aangelegenheid is, dan heeft u het mis. Geo- informatie is van cruciaal belang bij het waarmaken van de belofte 'met één klik op de kaart. Supertrots ben ik op deze uitgave, vanwege het overweldigende en enthousiaste aanbod van bijdragen die u inwijden in of verder bijpraten over de Omgevingswet en het DSO. Het programma Aan de slag met de Omgevingswet, het Rijk, provincies, gemeenten, waterschappen, bedrijfsleven..alle perspectieven komen aan bod. Actuele ontwikkelingen, lonkende beelden, het complexe samenspel. Maar ook twijfels, onzekerheden, wachten tot de Omgevingswet en DSO concreter zijn of toch vast beginnen? Om een paar onderwerpen die u in de wandelgangen vast wel eens heeft horen langskomen te noemen. Informatiehuizen, informatiemodellering omgevingsdocumenten, stelselcatalogus, omgevingsplan. Ze komen aan bod. Ervaringen met werken a la Omgevingswet, toepassingen die al zijn ontwikkeld, 3D voor Omgevingswet. U leest er over. De kansen voor geo, alle artikelen gaan er eigenlijk over. De Omgevingswet is nog niet geïmplementeerd, het DSO staat in de kinderschoenen en hoe het zich allemaal gaat ontwikkelen? Het is voor sommigen van u misschien nog wat vaag. Daarom gun ik u van harte dat dit nummer u aan het denken zet over wat de Omgevingswet en het DSO voor u betekent. En, nog belangrijker, wat u -met al uw kennis van en ervaring met ruimtelijke informatie en -technieken- voor de implementatie van de Omgevingswet kan betekenen. Last but not least. In de vorige Geo-Info kon u het eerste deel van het artikel over vario-scale technologie lezen. In deze editie deel 2. En sla ook zeker het rijke verslag van GIN Themagroep Noord niet over, zeer de moeite waard! 2017-2 I Geo-Info

Geo-Info | 2017 | | pagina 3