Maakt het DSO de kaart Omgevingswet DSO zorgt voor gelijke informatiebasis De Omgevingswet. De grootste wetswijziging sinds de Grondwet. Eén wet voor de leefomgeving in plaats van 26 wetten. De wet streeft eenvoudiger en inzichtelijke regels, een meer samenhangende benadering van de leefomgeving, een grotere bestuurlijke afwegingsruimte en meer gebiedsgericht maatwerk na. Besluitvorming wordt beter en sneller. Het Digitaal Stelsel Omgevingswet is één van de instrumenten om de verbeterdoelen van de wet te realiseren. Het lonkend perspectief daarbij is: 'met één klik op de kaart zien wat kan en mag. 4 Geo-Info I 2017-2 Interview door Sytske Postma Bert Uffen en Pieter Meijer In 2019 treedt de Omgevingswet naar ver wachting in werking en zal het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO) ook gereed zijn. Althans, de eerste fase waarin het huidige niveau van dienstverlening is geborgd. Concreet betekent dit dat de gebruikers (overheid, burger en bedrijf) via één loket vergunningen kunnen aanvragen, meldingen kunnen doen en kun nen zien welke regels en beleid van toepas sing zijn op een locatie. Dus met één klik op de kaart zien wat mag. De Visie op het DSO 2024 die door het Bestuurlijk Overleg eind 2016 is vastgesteld gaat verder: "In 2024 ondersteunt het DSO gebruikers optimaal bij de uitvoering van processen voor planvorming, vergun ningverlening (en mogelijk ook) toezicht en handhaving via kwalitatief goede informatie op het gebied van de fysieke leefomgeving. Het DSO levert integraal inzicht en overzicht voor de gebruikers en maakt het mogelijk dat (besluitvormings)processen sneller en beter voorspelbaar verlopen [1]." (zie ook kader). Geen hokjesdenken meer, goede informatie via de informatiehuizen aan de basis, ruimte geven aan benutten én beschermen van de leefomgeving. Met één klik op de kaart ook zien wat kan. Een uitdaging van formaat! In dit lonkend perspectief van het DSO vallen me drie zaken op: de kaart, de gebrui ker en langere termijn. Benieuwd hoe het programma hier in de aanpak en uitwerking

Geo-Info | 2017 | | pagina 6