landmeetapparatuur 2017-3 I Geo-Info 21 Tussen de spullen zat een bijzonder pennetje dat uitstekend dienst kan doen in de lesbox! voor. Laat de plechtigheid maar plaatsvinden! Zowel Symen als het hoofd van de afdeling 'Geo' nemen plaats. De overdrachtsakte wordt door de secretaris van de provincie uit een kartonnen koker gehaald en op tafel neerge legd. Voor de lak en de lucifers is er een apart houten doosje met daarop het wapen van de provincie Gelderland. Symen ondertekent als eerste de overdrachtsakte met een zwierige handtekening. Daarna volgt het afdelingshoofd. De overdracht wordt bezegeld door de voorzit ter van de raad middels het drukken van het wapen van de provincie Gelderland in de juist gesmolten rode lak op het zegel onderaan de Door de provincie Gelderland is de volgende landmeetkundige apparatuur ter beschikking gesteld voor de lesbox: DNA03 (waterpas), 4x GS15 (GPS), ix CS15 (Veldbroek), ix TCP1203 (Tachymeter), ix GPS rugzak, ix Basisstation GPS, ix Magellan GPS, ix Statief, 6x Stelschroevenblok, 8x, Waterpasbaak 2 meter, 3x Waterpasbaak 3 meter, ix Grondpot waterpas, 2x Zeiss spiegels, 3x Spiegelstok, 3x GPS stok, ix boden. En zoals dat hier bij de koffie in Arnhem hoort, krijgen we beiden een Arnhems Meisje aangeboden. Als de raad bij ons agendapunt is aangekomen, zullen we gevraagd worden de zaal te betreden. Een bode haalt ons op, slaat bij binnenkomst in de raadszaal driemaal op de grond met zijn scepter en kondigt ons luidkeels aan. Speciaal voor de overdracht van de apparatuur is er een tafel klaargezet in het midden van de raadszaal. We worden gevraagd plaats te nemen aan de tafel. Ik kies er echter voor om stelling te nemen op een afstand van ongeveer drie meter van de zijkant van de tafel. Ik zet mijn filmcamera neer op het statief dat ik meegebracht heb en start de opname. Vanuit deze positie heb ik een werkelijk prachtig uitzicht op de tafel en zal bovendien ook mooie foto's kunnen maken van het tafereel. Het was wat zeulen met de appara tuur maar het zal achteraf blijken meer dan de moeite waard geweest te zijn. Ik ben er klaar De beschikbaar gestelde apparatuur.

Geo-Info | 2017 | | pagina 23