GEO ACADEMIE Theodoliet (of toch waterpasinstrument?) START 6 OKTOBER 2017 Opleidingen en trainingen op GeoFort Echt goede kaarten leren maken met GIS! Het lijkt zo makkelijk met de huidige tools een kaart te maken, maar er komt toch nog heel wat bij kijken... Vanaf 6 oktober, tien vrijdagen op de prachtige leslocatie GeoFort! Met de ervaren cartografische docenten van Webmapper, Landkaartje en de Hogeschool Utrecht. F0SS4G.NL in Groningen! Productief met QGIS Summerschool Webservices Productief met QGIS Vanaf 6 oktober Cartografie in GIS 2017-3 I Geo-Info 37 Prinsesje Een strikvraag over het onafscheidelijke schrijversduo Betje Wolff en Aagje Deken (wat heeft geleid tot straatnamen als Betje Wolfflaan en Aagje Dekenstraat, maar ook tot Wolff en Dekenplein) houdt de lezer bij de les, maar de veronderstelling dat Jan Janssen nog vergeefs wacht op zijn straatnaam is onjuist, in Nootdorp is in 2011 een fietspad naar de voormalige Tourwinnaar genoemd. Een zoektocht in de Basisregistratie Adressen laat zien dat de Kerkstraat de meest voorko mende straatnaam van ons land is, gevolgd door de Schoolstraat en de Molenstraat. Interes santer zijn de dilemma's die zich voordoen bij voorgenomen benoemingen van straten naar politici, sporthelden en verzetsstrijders. Wie niet en wie wel? Sommige gemeentes hanteren de stelregel dat een straatnaam pas tien jaar na het overlijden naar een persoon wordt benoemd. Andere gemeentes kunnen niet wachten als een prinsesje wordt geboren of een sportheld een medaille in de wacht sleept. Zijn er regels waaraan een straatnaam moet voldoen? Eigenlijk niet, maar een lijst met veelgebruikte richtlijnen heeft Dings wel: kies voor samenhang in namen van straten die bij elkaar in de buurt liggen, zorg dat het achter voegsel (boulevard, steeg etc.) bij het karakter van de straat past, let op de schrijfbaarheid en verstaanbaarheid en maak het niet te lang. Vakantie Het boek is vlot geschreven en voorzien van enkele korte kaderteksten waarin bijzonder voorbeelden van straatnamen worden aange haald als de Korte Ademhalingssteeg (Zwolle), de Eendekotsweg (Gapinge) en de Wasstraat (Leiden). Jammer dat er niet wat foto's van straatnaamborden met onderschrift zijn opgenomen, maar door het ontbreken van illustraties is de verkoopprijs wel laag geble ven. Meenemen op vakantie dus deze zomer, het boek is goed voor een paar genoeglijke uurtjes op de camping of op het terras. Ronald Bokhove 'Zeer oud hulpmiddel, evenals het statief - Theodoliet - goede staat met lenzen in uitste kende staat met waterpassen, allen gemonteerd op houten statief stand. Gereedschapslengte ca. cm 35-40 x 15. Statief beenlengte ca. 136 cm.' veiling.catawiki.nl/kavels/11128363-theodolite- with-tripod- brass-and-wood-19 th-cen tury

Geo-Info | 2017 | | pagina 39