gIn GIN Themagroep Oost Bijeenkomst Verslag In een goed gevulde zaal aan het Zwolsekanaal bij gastheer De Groot Vroomshoop opent Henk Ensink op 20 april de GIN Oost-bijeenkomst. Henk geeft aan dat er een actie is geweest onder de GIN-leden, waarbij geïnventariseerd is wat aan wat voor soort bijeenkomsten behoefte is. De twee hoogste scores worden vanmiddag ten uitvoer gebracht. Deze keer een bedrijfsbezoek bij De Groot Vroomshoop en een lezing over 3D-scannen door Aveco de Bondt, beide onderdeel van VolkerWessels. 48 Geo-Info I 2017-3 (7lY) Geo-lnformatie Nederland Henk vertelt tevens over GIN. Doelstellingen, resultaten en organisatie komen in een korte presentatie voorbij. Positieve verrassing hierbij is dat we in een van de sheets zien dat er in november 2016 een behoorlijke ledenaanwas is geweest. Dit naar aanleiding van een actie onder scholieren tijdens de GeoBuzz. Hout: hernieuwbaar en herbruikbaar Wim Sturris heet ons als directeur namens DeGroot Vroomshoop welkom. Daarna krijgt Bert Brinks het woord om De Groot 'op de kaart' te zetten. Bert, manager product ontwikkeling houdt een bevlogen verhaal over 'zijn' bedrijf waar hij inmiddels al 45 jaar werkzaam is. Het bedrijf biedt aan 230 mensen werk, voornamelijk afkomstig uit de streek. Zijn slogan die in het hele verhaal weer terug komt: 'wij bouwen bewust met hout'. Een hele reeks voordelen bij het gebruik van prefab komen aan de orde (reductie Bert Brinks aan het woord over bewust bouwen met hout. Rondleiding bij De Groot Vroomshoop. faalkosten, korte bouwtijd, hoge kwaliteit enzovoorts), alsook de kracht van concep ten. Het klimaat, milieu en duurzaamheid zijn aspecten die ook telkens terug komen gedurende de presentatie. De Groot Vrooms hoop neemt hierbij ook haar verantwoordelijk heid. Hout is hernieuwbaar en herbruikbaar. Zij nemen dan ook eerder geleverde produc ten terug voor recycling. Mooi voorbeeld hier van zijn de liggers in de nieuwe productiehal die Bert in de vorige eeuw nog zelf heeft ont worpen aan de analoge tekentafel. Hij stond als engineer aan de basis van de bouw van een nieuwe hal die onder andere gebouwd is met de door hem geconstrueerde gere cyclede liggers. Het plaatje van de gesloten levenscyclus van hout maakt hierbij indruk. Vol trots vertelt hij dat ze enkel nog duurzaam (gecertificeerd) hout gebruiken. Er wordt structureel gewerkt aan het terugdringen Hout li hemlöiiw

Geo-Info | 2017 | | pagina 50