J-243 Krantenbericht 2017-3 I Geo-Info 51 'Sleutelkisten'. Development Businesspark Aviolanda, trapte als locatiegastheer de middag af. Hij gaf ons een doorkijk in de ontwikkeling van het bedrijventerrein Aviolanda en de - ruimtelijke - vraagstukken, die ze hierbij tegenkomen. Rob benoemde naast de businesspark-doelstellin- gen ook de vastgoedontwikkeling op Aviolanda om daarmee meer bedrijven die actief zijn in de sector onderdak te kunnen bieden en het natuurbeheer. Aviolanda en Vliegbasis Woens- drecht zijn samen 22 hectare groot. Na werktijd is dit een oase van rust, waarin veel vogels en dieren verblijven. De speerpunten voor Aviolanda zijn het binnenhalen van bedrijven voor het onderhoud en repair voor de F35 JSF, bedrijven die zich bezighouden met UAV's (onbemande vliegtuigen) 19 april 2017, Den Haag - Tijdens de international TUSExpo in Den Haag werd vandaag het startsein gegeven voor het Dutch Drone Centre op Aviolanda Woensdrecht. Het Dutch Drone Centre Aviolanda biedt mogelijkheden om met drones te trainen, deze te testen en te demonstreren op een gecontroleerde luchthaven. DDC heeft daarnaast ook afspraken gemaakt over de uitvoering van ontwikkel- en demoprojecten en de huisvesting van nieuwe drone- gerelateerde bedrijven op Aviolanda Aerospace in Woensdrecht. Voor meer informatie: www.dutchdronecentre.com. en drones. Aviolanda werkt in samen werking met de Vliegbasis Woens- drecht om het Dutch Drone Centre (DDC) hier te vestigen. Later dit jaar wordt dit DDC officieel gelanceerd, lees ook het krantenartikel in het kader. Doordegeogra- RobNispeling. fisch strategische ligging tussen Antwerpen en Rotterdam en door de bereikbaarheid van drie grote luchtha vens, is Aviolanda een goede vestigingsplaats voor bedrijven, in de aerospace ontwikkelings- en onderhoudssector. Kortom; een businesspark met gezonde ambities om regionaal te groeien, nationaal te promoveren en internationaal te excelleren op het gebied van zowel aerospace MRO als drone vlieg- en testcentrum. Vitalisatie in Infraontwikkeling John Ottevanger van Brabant Water en Arnoud Drevijn van SynergieNL schetsten daarna de situatie, problemen en technische oplossing bij de coördinatie van grote (en minder grote lokale) infrastructurele projecten. Niet alleen bij de uitvoering maar vooral ook bij de planning. John Ottevanger belichtte daarbij het assetmanage- ment vanuit het perspectief van Brabant Water. Aanleiding voor meerdere infraprojecten bij Brabant Water is het preventief vervangen van waterleidingen voor levering van drinkwa ter in de provincie Noord-Brabant. Bij een orthodox of traditioneel onderhoud van de waterleidingen hoorteen vervanging na een bepaalde standaard levensduur vanaf aanleg. Dit veroorzaakt een vloedgolf van vervan gingsactiviteiten in een bepaald tijdvak. Er zijn meerdere factoren die de levensduur van een leidingdeel beïnvloeden, bijvoorbeeld de grondsoort maar ook de materiaalsoort en het productiejaar. Door middel van leidingmon sters en storingshistorie wordt de kwaliteit van de assets in het net gevolgd. Gegevens worden samengebracht en gebruikt om vervangingsvoorspellingen te doen welke gebruikt projecten te definiëren. De infraprojecten worden in kaart gebracht (letterlijk en figuurlijk) voor het plannen van de werkzaamheden. Maar ook om de projecten te John Ottevanger. Arnoud Drevijn.

Geo-Info | 2017 | | pagina 53