Zoldervondst van stafkaart uit WOII 2017-3 I Geo-Info De Nederlandse delegatie op bezoek bij de Nederlandse ambassadeur in Finland. de Finse architect Aalto uit 1970. Ook hier dook de geest van Sibelius op. Nu in de vorm van een muziekgezelschap met zes cello's, die naast klassieke werken ook een eigengemaakte ode aan de Formule 1 met ons deelden (ze hebben enkele succes volle coureurs in Finland, vandaar). Multicultureel De deelnemers samen vormden een kleur rijk geheel, iets dat door met name de Afri kaanse delegaties in praktijk werd gebracht middels het dragen van kleurige gewaden door sommige afgevaardigden. Opvallend was het grote aantal (10%) deelnemers uit Nigeria. Ghana en Polen waren actief bezig om de working week van 2021 naar hun land te halen, maar ook daar zag je dat de Ghanezen veel fanatieker en uitbundiger waren in hun presentatie dan de Polen. Op vrijdag werd tijdens de afsluitende vergadering (general assembly) Ghana gekozen als organiserend land voor de working week van 2021, pech voor Polen dus. Volgend jaar is het grote FIG-congres in Istanbul, het jaar erop is de working week in FHanoi (Vietnam). In 2020 komt de FIG working week naar Nederland, georga niseerd door GIN in samenwerking met ITC, Kadaster en bedrijfsleven. Nederland heeft zich daar gepresenteerd in een stand naast die van FHanoi en Istanbul, vooral door het uitdelen van klompjes in Delfts Blauw. Het laatste opvallende item was het weer tijdens de working week: de temperatuur is ongeveer twintig graden lager geweest dan tijdens diezelfde week in Nederland. Met name op de vrijdag, waarop veel mensen terug naar Nederland reisden, was dat verschil erg groot. De opwarming van de aarde heeft Finland duidelijk nog niet bereikt! Veel deelnemers van de Nederlandse delegatie hebben lezingen gegeven en/of sessies voorgezeten. De meer inhoudelijke details daarvan en van andere lezingen en events volgen in het internationale themanummer (4) van Geo-Info. Alle infor matie over de gehouden lezingen met hun daaraan ten grondslag liggende papers zijn in te zien en te downloaden op de website van de FIG: www.fig.net. Eric Hagemans en Klaas van der Hoek 'Woensdag 12 april vond in het gemeente huis een ontmoeting plaats tussen wethouder Hans Keuken, de heer H.J. Nijhof uit Andelst en Kobus van Ingen, plaatselijk historicus. De heer Nijhof kwam een 'zoldervondst' tonen: een oude kaart die hij herkende als een kaart uit de Tweede Wereldoorlog. Bij nadere bestu dering is gebleken dat het een deel van een stafkaart uit 1939 is, de tijd van de mobilisatie van het Nederlandse leger. De kaart is gestem peld met '46e regiment Infanterie, 1e bataljon, 3e compagnie'. Het kaartblad is 39 Rhenen Oost, schaal 1 op 50.000. De kaart is waarschijnlijk door het leger gebruikt bij de oorlogshandelin gen in de meidagen van 1940 rondom de dor pen Kesteren en Opheusden. Op de kaart zijn met potlood lijnen aangegeven die vermoede lijk duiden op de aangelegde stellingen in en voor de frontlijn. Verder toont de kaart welke wegen voor zwaar materieel begaanbaar zijn en daarnaast ook de her en der door het gebied gelegen paden. De kaart verdient nadere bestudering. De heer Van Ingen was verheugd dat hij de kaart in ontvangst mocht nemen om hem in de collectie van de Historische Kring Kesteren in Ommeren op te nemen. Natuur lijk met hartelijke dank aan de heer Nijhof!' www.nederbetuwe.nl

Geo-Info | 2017 | | pagina 57