Societal Geo- innovation THEMA 2017-4 I Geo-Info 13 Figuur4 en 5 - Posters met duurzame ontwikkelingsdoelen VN. uitgegeven door Springer International Publishing AG in Zwitserland (zie figuur 6). Opmaak en zetwerk vonden plaats in India, in nauw overleg met de redactie van het boek. De redactie, die bestond uit drie Nederlanders en een Fin, zorgde voor de indeling van het boek. Belangrijke beoordelingscriteria voor de inzendingen waren de mate van innovatie, wetenschappelijke degelijkheid en leesbaar heid. Een groep van 95 geo-vakgenoten uit 28 landen beoordeelde anonieme versies van de inzendingen. De daarbij gebruikte conferentiesoftware is Amerikaans en heeft een helpdesk in Californië. Die software is onder meer nuttig voor het toekennen van de beoordelingsopdrachten aan de beoordelaars. Een inzending kon een 'full paper' zijn (4.000 6.000 woorden), maar ook een 'short paper' (2.000-3.000 woorden) of een poster (met aparte samenvatting van 500-1000 woorden). Ook de kwaliteit van de 'short papers' en de 'poster abstracts' is anoniem beoordeeld. Van de uiteindelijk toegelaten 'short papers' (50) en posters (45) is geen boek samengesteld, maar wel een pagina op de AGILE-website. De 'short papers' en posters, plus de samenvattingen van de 'full papers', zijn allemaal te lezen op https://agile-online.org/index.php/confe- rence/proceedings/proceedings-2017 Omdat dit de 20e editie van de conferentie was, bevat het boek ook een verhaal over de geschiede nis van AGILE. Daarin worden onder meer de geo-onderwerpen genoemd die op eerdere conferenties langs kwamen: hypes van toen. Multinational AGILE is de naam van een vereniging, de afkorting van 'Association of Geographic Information Laboratories in Europe'. Er zijn ruim tachtig organisaties lid van, meestal onderdeel van een instelling voor hoger onderwijs. Er zijn zes Nederlandse leden. De opzet en organi satieprocedure van de AGILE conferentie zijn voorgeschreven door het bestuur. Dat heeft op het ogenblik een Zwitsers-Grieks voorzit tersduo, een Poolse secretaris en een Zweedse penningmeester. De overige vier leden zijn een Oostenrijkse, een Finse en twee Britten. De bankrekening is Nederlands. Het bestuur ver gadert elk jaar meerdere malen in verschillende landen. AGILE is dus een Europese multinational. Visa Met bezoekers uit de hele wereld doen zich ook problemen voor waar je binnen het Schengengebied al jaren niet meer aan hoeft te denken. Om een visum voor Nederland te krijgen moesten de auteurs van geaccep teerde inzendingen uit bijvoorbeeld India en Iran tijdig een formele uitnodiging krijgen. Een Afrikaanse deelnemer moest afzeggen omdat hij geen paspoort kon krijgen. Warme lunch In 2011 organiseerde Universiteit Utrecht deze conferentie en beloofde toen bij voorbaat dat de lunches meer zouden voorstellen dan een broodje kaas met een glas melk, want dat is al te Nederlands. In Wageningen was er dus ook een warme lunch voor de conferentiedeelne mers. AirGm&egl Tjiuih SjijatCilf Hon Lammencrt from Hip fjïtprs SHecled Papers ül Ihe ÜOth AGILÏ Conlenmcton Gnjgranhic information Sulfite ■S Springt: Figuur 6 - De best beoordeelde 'fullpapers'gebundeld. Figuur7 - De 'shortpapers' en posters kregen ook een plek op de conferentie.

Geo-Info | 2017 | | pagina 15