De buitenlandse activiteiten van Geodan Internationalisering Geodan zet zich ervoor in om de wereld een beetje slimmer, efficiënter, veiliger en duurzamer te maken. Niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland. Er is immers bijna geen werkveld te bedenken waarin geo-informatie niet van cruciale betekenis kan zijn. 32 I Geo-Info I 2017-4 Door Ceciel Fruijtier Als je er goed over nadenkt, is het lastig om een domein te noemen waarin geo-informatie niet van cruciale waarde is. Of het nou gaat over logistiek, mobiliteit, afvalverwerking, veiligheid, landgebruik, energievoorziening, klimaatverandering, voedselproductie, huis vesting, werkgelegenheid, luchtkwaliteit en ga zo maar door: om zicht en grip te krijgen op de processen die in deze werkvelden spelen, gebruiken we plaatsgebonden gegevens die voor een groot deel door de tijd heen veranderen. Geo-informatie dus. Geodan ontwikkelde een applicatie waarmee alle mogelijke stakeholders met geo-informatie kunnen werken, ook al zijn het leken op het gebied van GIS. Zij kunnen niet alleen kaarten oproepen waarin verschillende gegevens kunnen worden gecombineerd, maar ook informatie toevoegen. Dat maakt het mogelijk om 'schetsend' met elkaar te brainstormen. Op allerlei plekken ter wereld wordt daar gretig gebruik van gemaakt. Niet alleen bestuurders, beleidsmakers en deskundigen, maar ook burgers uit de plaatselijke bevolking kunnen op deze manier input leveren voor ruimtelijke plan nen en de eigen plannen baseren op relevante geo-informatie. Gezamenlijk plannen maken en betere besluiten nemen Sinds zij de deur hebben opengezet voor modernisatie, gaan de ontwikkelingen in Butan snel. Steden schieten als paddenstoelen uit de grond, wegen worden aangelegd en links en rechts worden allerlei activiteiten ontplooid. Het is de autoriteiten duidelijk dat zij dit proces in goede banen moeten leiden. Tijd dus om met de verschillende belanghebbenden en deskundigen rond de touch table te gaan staan, waarbij de Phoenix-applicatie toegang geeft tot alle beschikbare geografische gegevens zonder dat de gebruikers over GIS-deskundigheid hoeven te beschikken. Doordat alle gegevens worden samengebracht en inzichtelijk worden gevisualiseerd, ontstaat overzicht en inzicht. Dat faciliteert het maken van de nodige regio nale ontwikkelingsplannen. Bangladesh is de grootste delta ter wereld. Het land staat voor grote uitdagingen op het gebied Verschillende stakeholders rond de touch table aan het werk in Butan.

Geo-Info | 2017 | | pagina 34