CycloMedia slaat zijn vleu Internationalisering Cyclomedia wil de partner zijn van alle grote westerse steden Steden in Duitsland en de Verenigde Staten worden in kaart gebracht De wereld verstedelijkt in hoog tempo. Daardoor wordt het besturen en beheren van gemeenten steeds complexer en duurder. Twee derde van de Nederlandse overheden houdt al grip op de openbare ruimte en de budgetten met de waarheidsgetrouwe panoramafoto's van CycloMedia. Het Nederlandse bedrijf wil nu veel meer verstedelijkte gebieden in kaart brengen, te beginnen met Duitsland en de Verenigde Staten. "Wij willen de partner zijn van alle grote westerse steden." 42 Geo-Info I 2017-4 Interview door Bart Verhoeven Veruit de meeste Nederlandse gemeenten besturen efficiënter dankzij het beeldmateriaal van CycloMedia. Volgens CEO Frank Pauli gaat de rest van de westerse wereld snel volgen. "Wij lopen voorop in het aanbieden van gedetailleerde geo-informatie. Uit een door ons uitgevoerd onderzoek blijkt dat buitenlandse bedrijven en overheden dezelfde uitdagin gen en behoeften hebben als in Nederland. Daarzijn weinig tot geen alternatieve oplos singen beschikbaar, daardoor is het zakelijk interessant om uit te breiden in het buitenland." Dat gaat CycloMedia tot nu toe goed af. Het heeft in de Verenigde Staten onder meer Washington DC, San Jose en Philadelphia in kaart gebracht. In Duitsland analyseren de ambtenaren van Frankfurt, Koblenz, Keulen en andere steden de stadsplanning en kadasters vanachter hun computer met het beeldmate riaal van CycloMedia. "Daarover zijn zij, maar ook wij erg tevreden", zegt Pauli. CycloMedia ondersteunt nu zo'n vijf jaar vooral gemeenten en regionale overheden. "We zien in binnen- en buitenland dat onze producten ook intensief worden gebruikt. Een belang rijke klant is bijvoorbeeld Frankfurt waar nu drie keer de openbare ruimte is vastgelegd. De 2.500 gebruikers van die gemeente genereren 1,4 miljoen kliks op jaarbasis. Omdat gemeenten merken dat ze veel proces sen kunnen verbeteren, bestellen ze snel na de eerste oplevering de volgende generatie beelden bij ons." Met hoogwaardige digitale informatie krijgen gemeenten meer grip op de fysieke buitenwereld, op hun eigen processen en de budgetten. Steden willen besturen op basis van data Dat past in de internationale trend dat gemeenten op basis van data willen kunnen besturen. Lastig in kaart te brengen thema's als ruimtelijke ordening, inventarisbeheer, verkeersveiligheid, en WOZ-checks worden via duur bezoek op locatie geregeld. Gemeenten weten daarnaast vaak niet goed wat waar er in hun openbare ruimte staat en wat de staat van bijvoorbeeld wegen, lantaarnpalen, banken, huizen en bomen is. Met krimpende budget ten zijn traditionele onderhoudsschema's te duur en bieden ze te weinig maatwerk. Een moderne smart city heeft zijn openbare ruimte nauwkeurig digitaal in kaart gebracht waardoor onder andere foutieve WOZ-aansla- gen en kostbare bezoeken worden vermeden. Hierdoor verbetert de efficiency enorm. CycloMedia digitaliseert de openbare ruimte vanaf de grond en vanuit de lucht grootscha lig, systematisch en met GIS-nauwkeurigheid. Met deze gedetailleerde 3D-beelden kun- nen gemeenten en bedrijven, al dan niet geautomatiseerd met slimme algoritmes, de buitenwereld analyseren. In Nederland en de Verenigde Staten is de WOZ de meest gebruikte toepassing van de beelden. Huizenbezitters klagen steeds vaker dat de WOZ-waarde van hun woning te hoog of te laag is ingeschat. De basis voor de gemeentelijke onroerendgoedbelasting moet daarom goed worden bepaald. Gebeurt dat niet, kost dat de gemeente extra tijd in schouwen, communicatie én in belasting opbrengsten. Als een gemeente digitaal de actuele staat van huizen en wijzigingen ziet, kan de waarde veel accurater bepaald worden. Hierdoor nemen klachten af, hoeven

Geo-Info | 2017 | | pagina 44