gels internationaal uit THEMA 2017-4 I Geo-Info 43 CycloMedia is al ruim 30 jaar gespecialiseerd èn toonaangevend in het systematisch en grootschalig in beeld brengen van de openbare ruimte. Dit wordt gedaan met hoogwaardige 360° straatfoto's en luchtfoto's met GIS-nauwkeurigheid. worden of dat bomen elektriciteitsleidingen kunnen raken. Met deze informatie is het onderhoud op een slimmere en efficiënte manier te plannen. Information Products nemen werk uit handen Veel van de use cases gaan over objecten in de openbare ruimte. Denk aan bomen, wegen of lantarenpalen. Die kunnen klanten op afstand bekijken, of er databases mee opbouwen. "Dat kunnen wij ook voor ze doen. Daarnaast kan slimme software werk uit handen nemen. We hebben geïnvesteerd in technologie die objecten herkent in ons beeldmateriaal." Op deze manier heeft Washington al zijn verkeersborden geïn ventariseerd. Ook in Nederland gebeurt dit. "Dit geldt voor alle 3 miljoen stuks. Dankzij onze Information Products wordt automatisch geteld, of kan automatisch de locatie en staat van de objecten worden bepaald." minder huizen bekeken te worden en kan de belastingopbrengst stijgen. Veiligheid verbeteren met behulp van data Veiligheid is een groot thema wereldwijd. Steden kunnen met digitaal beeld gemakkelijker zien waar zich gevaarlijke situaties kunnen voor doen. Dat kunnen bedrijventerreinen zijn met chemische opslag, drukke verkeersknooppunten waar auto's, fietsers en vrachtverkeer elkaar ontmoeten, uitgaansgebieden of potentiële doelwitten van terroristen. Kunnen hulpdiensten snel genoeg ter plekke zijn in het geval van een calamiteit en geldt dat voor alle soorten hulpdiensten? Sommige plaatsen in de stad kun nen gemakkelijk met een ambulance worden bereikt, maar kan een brede brandweerwagen er ook bij of grenst de achterkant van een bedrijf aan water? Met beeldmateriaal dat tot op de centimeter nauwkeurig is, is dat direct duidelijk. Bij een calamiteit is er bij de meldkamer en bij de overdracht meestal geen eenduidig beeld voor alle partijen. Als de meldkamer bij de intake van een calamiteit met fotorealistisch beeld kan meekijken, wordt de locatie en de omgeving van het probleem echt duidelijk. Door het beeld onderling te delen, weten brandweer, politie en gezondheidszorg wat ze kunnen aantreffen, nog voordat ze ter plaatse zijn. Ze kunnen daarmee beter onderling afstemmen en inschattingsfouten vermijden. Gedetailleerd beeld van openbaar groen Ook het openbaar groen kan digitaal efficiën ter beheerd worden. Zo creëerde Philadelphia een gedetaileerde database met alle bomen uit het beeldmateriaal van CycloMedia [1], waarna GIS-technici virtueel elke straat bezochten om de locaties van bomen te mar keren. Nu heeft de stad 112.000 straatbomen met geo-locatiedata beschikbaar. Een goede registratie van de bomen en overig groen is op zich al handig. Hiermee weet de gemeente wat ze hebben en dus moeten beheren. Door jaarlijks over nieuwe data te beschikken, kan ook gecontroleerd worden of er misschien illegaal is gesnoeid of gekapt. Omdat de omgeving van de bomen gedetailleerd in kaart is gebracht, is ook zichtbaar of trottoirs vanwege boomwortels hersteld moeten Lokale kennis leidt tot internationaal succes CycloMedia exporteert geavanceerde Neder landse geo-technologie die gemakkelijk over de landsgrenzen gaat via de cloud, geeft Pauli aan. "Maar om een goed product af te leveren, zijn we lokaal actief. Overheden nemen namelijk niet snel iets af van een buitenlands bedrijf." Daarom heeft CycloMedia lokale bedrijven opgezet met managers en verko pers die de regio goed kennen. CycloMedia combineert zo succesvol de kracht van lokale activiteiten met internationale i-platformtech nologie en marktkennis. Pauli ziet Nederland als één grote stad waarin CycloMedia de technologie en use cases (door)ontwikkelt. Met nationale en inter nationale opgebouwde kennis kan CycloMedia alle steden helpen efficiënter, leefbaarder en duurzamer te maken. Op die manier worden wij de digitale partner van de verstedelijkte westerse wereld." Referentie [1] planphilly.com/articles/2016/07/29/philly- mapped-street-trees-for-smarter-maintenance

Geo-Info | 2017 | | pagina 45