Geomatics Day 2017 in Delft was Verslag Internationalisering Op vrijdag 23 juni 2017 vond de Geomatics Day 2017 'Point Clouds and Internet of Things' plaats. Dit evenement is een initiatief van de TU Delft en vond ook dit jaar weer plaats op de Faculteit Bouwkunde in Delft. Deze dag bood de mogelijkheid om studenten, oud-studenten en andere Geo-informatie professionals te ontmoeten, en samen te verkennen hoe Geomatics kan bijdragen aan het beter begrijpen en vormgeven van de gebouwde omgeving. Het was een geslaagde dag! 58 I Geo-Info I 2017-4 Het programma bestond uit een middagdeel waar presentaties en demo's te zien waren. De voorzitter was Stefan van der Spek, program madirecteur van de MSc Geomatics for the Built Environment. Thomas H. Kolbe, professor aan de TU in München, bezocht deze dag en sprak het publiek toe. Rosann Aarsen, Sweco Adviseur en oud-student van het MSc programma Geoma tics, gaf tijdens deze middag ook een presentatie. Haar doel was om de aantrekkelijkheid van de werkgever Sweco over te dragen. Dit was het eerste jaar dat Sweco sponsor was van de Geo matics Day 2017. Daarnaast presenteerden ook de volgende bedrijven: CycloMedia, Fugro, ESRI, CGI, Tensing, Alliander, TNO, en GEOS. Om u een kleine impressie te geven van de bijdragen van deze bedrijven is hieronder een samenvatting te vinden van wat zoal aan bod kwam. Point Clouds Het middagdeel was in twee delen opgesplitst. Het eerste deel bestond uit presentaties rondom het thema: 'Point Clouds'. Bart Beers van Cyclo Media sprak over LiDAR point cloud data. Hij liet een kaart zien van een stad waar de ingewon nen data wel bruikbaar was en waar niet. Daarna spraken Martin Kodde en Stella Psoma- daki (oud-student MSc Geomatics) van Fugro over een digitale kopie van objecten. Ze lieten een point cloud zien van buizen en installaties in een GISviewer. Ravi Peters (TU Delft) vertelde vervolgens over wat hij zo leuk vindt aan het werken met point clouds. Hij liet verschillende point clouds zien en vertelde meer over de voortgang van zijn project. Niels van der Vaart (ESRI) liet zien hoe je heel snel 3D-informatieproducten kunt maken met Drone2Map for ArcGIS. Drone2Map for ArcGIS helpt om beelden om te zetten in iets geogra- Veel ruimte voor ontmoeting tijdens Geomatics Day.

Geo-Info | 2017 | | pagina 60