een groot succes! THEMA 2017-4 I Geo-Info 59 fisch. Het is een snelle manier van inwinnen van zeer gedetailleerde informatie. Internet of Things Smart City Modelling Het tweede deel van het programma bestond uit presentaties rondom het thema: 'Internet of Things Smart City Modelling'. Robert Voute (CGI) sprak over hun nieuwste ontwikkelingen. Hij liet het modelleren van een ongeluk op het spoor zien door gebruik te maken van een drone. In dit project werkt CGI samen met ProRail en Eyefly B.V. Ook vertelde Robert Voute over de nieuwe mogelijkheden om binnenruimtes in puntwolken te herkennen. Daarna sprak Tom Broersen van Tensing over de kracht van FME. Hij liet een aantal mogelijkheden van dit programma zien. Hij sprak over het werken met point cloud data in FME dat gemakkelijk naar bijvoorbeeld Minecraft omgezet kan worden. Peter de Koning van Alliander sprak over het energienetwerk. Alliander heeft inzichtelijk 's Middags waren er presentaties en demo's te zien. gemaakt waar storingen zich voordoen in het Smart Grid. Tenslotte gaf hij een demonstratie van een viewer waar in een tijdspanne naar het energieverbruik met een kleurlabel per gebouw kan worden gekeken. Als één na laatst sprak Leon van Berio van TNO overBIM&CityGML. De studentenverening GEOS sloot het pro gramma af met een oproep voor partners en inspirerende verhalen van alumni. Innovatief en snel ontwikkelend gebied Geomatics is een innovatief en snel ontwikke lend gebied waarbij het verzamelen, analy seren en leveren van geografische informatie voorop staat. Ontwikkelingen zoals 'Internet of Things (loT)' om de gebouwde omgeving te detecteren en monitoren resulteert in enorme datasets. Geomatics omvat al deze aspecten. De MSc Geomatics for the Built Environment heeft zowel Nederlandse als internationale studenten (uit resp. China, Griekenland en Italië). De Nederlandse studenten hebben een verschillende vooropleiding, zoals Bouwkunde en Civiele Techniek. De instroom van de studenten ontwikkeld zich nog steeds. In 2012 ging de MSc van start met zeven studenten. Nu is het aantal studenten al toegenomen naar dertig. Vandaar dat de spreektaal van de Geomatics Day 2017 Engels was. Ik wil de TU Delft bedanken voor deze inspire rende dag! Rosann Aarsen Rosann.aarsen@sweco.nl

Geo-Info | 2017 | | pagina 61