n van vario-schaal kaarten 2017-4 I Geo-Info 63 Figuur 2 - Het raster van een specifieke kaart (schaal en locatie) in het voorbeeld SSC: 3D aanzicht, 2D zijaanzicht, 2D horizontaal aanzicht, projectie van pixels naar beneden. menteerd (zie figuur 3): Supersampling anti-aliasing (voor scherpere beelden), niet-horizontale snijvlakken (voor gemengde schaal representaties, zoals fish-eye lens of perspectief blik), mixen van kleur door twee nabije snijvlakken te gebruiken (voor extra 'bewegings' zoomgevoel) en textuur map ping (voor verbeterde kaart leesbaarheid). Driel (2015) beschrijft de implementatie van de Intersector in meer detail. Ontwerp van bruikbaarheidstest De eerste bruikbaarheidstest van de vario- schaal functionaliteit is uitgevoerd met een beperkte groep van tien testpersonen, elk met een sessie van ongeveer 15 minuten. Om de invloed van de gebruikersinterface te elimineren, werd het experiment uitgevoerd met dezelfde grafische interface voor twee TopioNL datasets van hetzelfde 9x9 km2 gebied (zo'n 13.000 vlakken): 1. een discrete multi-schaal dataset (SSC inhoud waar op een beperkt aantal vaste schalen de objecten veranderen: prisma's eindigen allemaal op zelfde schaalmo- ment en worden dan opgevolgd door een nieuwe set van prisma's, tussen elke schaal zit een factor 2; bijvoorbeeld van 1:10.000 naar 1:20.000) en 2. een vario-schaal dataset (SSC gebaseerd op tGAP inhoud met geleidelijke over gangen). Voor de test gebruiken we een vereenvou digde versie van de Intersector. De bedie ning voor schuiven (pannen) vindt plaats met de vier pijltjestoetsen en in/uitzoomen gebeurt met de en de - toets voor kleine stappen (en de en toets voor grotere zoom stappen); zie figuur 4. De Intersector gebruikt een venster met vaste grootte, en toont alleen de kaart, zonder extra knoppen op het scherm. De instructeur geeft een introductie over het gebruik van de Inter sector en een toelichting op de taak (zoals ook op het instructievel aangegeven) en is verder aanwezig gedurende het experiment. De testmethode bestond uit het uitvoeren van de taak met hardop denken ('thinking Figuur3 - Supersampling antilaliasing, niet-horizontale snijvlakken, mixen twee nabije snijvlakken.

Geo-Info | 2017 | | pagina 65