2017-4 I Geo-Info 67 Ook Geo-Info was duidelijk aanwezig. en diensten die gebruik maken van webtechno logieën. Met expertises die uiteenlopen van traditi onele GIS-platformen ArcGIS en QGIS tot Node.js en Angular heeft Geogap een brede skillset tot zijn beschikking. Geogap overbrugt het gat tussen de wereld van GIS en die van het web. Een voorbeeld daarvan is Kadastralekaart.com, voor duizenden maandelijkse bezoekers het kosteloze toegangs punt tot informatie over kadastrale percelen. Een gepresenteerde 'gasvervangingspotentiekaart' voor Zwolle ging ervan uit dat aangeslotenen van oude leidingen het eerst van het gas gaan! Een leuke zaalreactie bij een item was "Hebt u dit zelf gedaan of weet mijn collega hiervan?" en die vraag werd bilateraal beantwoord. Pitch 2: Forget The Fish Giel van der Leest, Tijmen Vink en Thomas Groot zijn in 2016 afgestudeerd aan de opleiding Geo Media Design in Den Bosch. Na hun afstuderen startten zij samen een bedrijf (www.forgetthe.fish). Forget The Fish ontsluit, analyseert en visualiseert locatiegebonden data. Het klonk mij als senior bekend in de oren, maar de drie mannen konden in zeven maanden al diverse klanten van hun tun nelvisies bevrijden! Met een interdisciplinair team bestaande uit een information designer, UI/X designer en een developer ontwikkelen ze data- driven apps en -visualisaties, die nieuwe inzichten brengen. Zo zorgde Forget the Fish begin dit jaar voor real-time visualisaties van meer dan een miljoen locatiegebonden gegevens tijdens de Nationale Tuinvogeltelling van Vogelbescherming Nederland. Pitch 3: De Geograaf Webredacteur David Crabbendam presenteerde zijn online platform www.degeograaf.com. Weke lijks verschijnen er artikelen op de website. Allen hebben een geografisch thema en zijn vanuit het perspectief van een student of pas afgestudeerde geschreven. Bij interesse in het thema kan contact opgenomen worden met de geograaf in kwestie. De website is van 2016 en het bedrijf van 2017 (vier parttimers 's avonds). Zeepkist en slot Het ligt niet aan de organisatoren, maar het geo- volk heeft weinig met zelfs figuurlijke zeepkisten. Er werd wel een evenement van later in juni aangekondigd, Krijnders promootte levendig Missing Maps voor hulporganisaties én men werd gevraagd om bij de vertrek de badge in te leveren. Vanaf 19.05 uur gebeurde dat na netwerken met andere geo-enthousiastelingen (en ik had op wat nu de 'railport' heet snel de trein). Daarin kreeg ik spijt dat ook ik de zeepkist 'voorbij liet gaan'. Het blijft jammer dat het beeld 'De Landmeter' van Piet Esser uit 1971 naar de gesloten achtste verdie ping van Maatschappelijke Ontwikkeling werd verhuisd en niet net zoals eerder aan de Ravellaan beneden in de openbare hal werd gezet. GIN-volk kreeg het nu niet eens te zien. Goed dat Leen Murre in Geo-Info 4, 2016 op pagina 14 al een foto van het beeld op die plek plaatste, maar die hal beneden is groot zat! Adri den Boer Beeld in Stadskantoor op gesloten afdeling zonder kennis van een theodoliet.

Geo-Info | 2017 | | pagina 69