Ronald Mulder (GEON). 2018-2 I Geo-Info Edwin Rittersma (waterschap Noorderzijlvest). De aanleiding/behoefte om te komen tot een waterkaart ontstond als eerste bij de gemeente Groningen. Er was geen integraal inzicht in de werking van water en riolering, de verantwoor delijkheden en rollen daarvan waren niet altijd duidelijk. Verder vertrokken medewerkers met veel kennis en daarnaast was er onvoldoende kennisuitwisseling tussen de gemeente en waterschappen. Naar aanleiding hiervan is het bronhouderschap scherp neergezet, zijn bijeenkomsten met de waterexperts gehouden, zijn datasets aangepast en is de digitale waterkaart vervaardigd. Vanuit de waterketen worden de aldus vervaar digde waterketenkaarten regionaal en online ontsloten via het dataportal 'Gegevensknooppunt Groningen'[2]. Doel: overheden, bedrijven en bur gers informatie verstrekken over water en riolering. De waterketenkaart is nu nog een samenwer king tussen gemeente en waterschappen. Als de waterleidingbedrijven er ook nog bij komen, is de gehele waterketen vertegen woordigd. Een aantal toepassingen van de waterketen kaart zijn; bruikbaar bij calamiteiten, klachten en meldingen, peilbesluiten, het is een goed communicatiemiddel, bruikbaar voor uitvoe ringsprojecten, herstructureringsplannen, bestemmingsplannen, aanpak grondwater problemen, regenwaterstructuur plannen en bruikbaar bij bepaling van bodemdaling op de Na de presentatie van de waterketen kaart kregen de deelnemers een welvoorziene lunch aangeboden door de gemeente Südwest Frys- lan. Tijdens de lunch werd intensief genetwerkt tussen de aanwezigen. Naast de kennisuitwis seling via presentaties is dat een belangrijk onderdeel van de bijeenkomst. De derde presentatie werd gegeven door Ronald Mulder van het expertisebureau voor Geo-Informatiemanagement (GEON) en Stijn Greeve van Loket 31 BV over Way2GO. De WOZ-waarde is de basis voor een aantal belastingaanslagen. De WOZ-waarde wordt in veel gemeenten gebaseerd op basis van de bruto inhoud, maar moet, wegens veranderende regelgeving, straks op basis van gebruiksoppervlakte plaatsvinden. De opgave voor veel gemeenten wordt de komende Peter Groen (waterregisseur waterketen Gronin gen Noord Drenthe). ondergrondse infrastructuur. Voordeel is dat iedereen met deze kaart dezelfde taal spreekt, en de aanwezigheid ervan stimuleert verdere samenwerking. De waterketenkaart is gestart in het Noorden van Nederland en de verwachting is dat dit ook in andere delen van Nederland opgepakt gaat worden. Stijn Greeve (Loket 31 BV).

Geo-Info | 2018 | | pagina 25