Alumnibijeenkomst 'Vroeger en Verslag In de Universiteitsbibliotheek Utrecht (UBU) waren op 14 maart ruim 75 alumni geowetenschappers bijeen voor een geslaagde en sfeervolle bijeenkomst, georganiseerd door het departement Sociale Geografie Planologie en de studievereniging V.U.G.S, in samenwerking met de Bijzondere Collecties van de UBU. 30 Geo-Info 2018-2 Workshop Nieuwe Hollandse Waterlinie. Deelnemers aan de slag met ArcGIS Online. om hetzelfde gaat: de beschikbare gereed schappen zo efficiënt mogelijk gebruiken om de boodschap over te brengen. Aansluitend waren er parallelsessies met een meer interactief karakter. Egbert van der Zee, MSc, docent-onderzoeker Sociale Geografie en Planologie Universiteit Utrecht, en Jasmijn Kok, student master GIMA Universiteit Utrecht, zoomden in op de Nieuwe Hollandse Waterlinie, die genomineerd is om UNESCO werelderfgoed te worden. Zo'n werelderfgoedstatus zorgt als het goed is voor beter behoud en ontwikkeling, maar het is de vraag of deze nominatie op tijd is gekomen. De waterlinie staat al jaren onder stevige stedelijke Na het welkom door departementsvoorzitter prof.dr. Pieter Hooimeijer was het woord aan drs. Barend Köbben, senior docent-onderzoe ker Geoinformatie Universiteit Twente-ICT, voor de plenaire lezing 'Van Cartografie naar WebViz'. Aan de hand van audiovisuele fragmenten liet hij zien dat gadgets die kortgeleden nog als futurisch bestempeld werden, inmiddels gewoon onderdeel zijn van dagelijks gebruikte technologie, zoals Big Data, Visual Analytics, Ubiquitous Location Tracking, Cloud Computing, et cetera. Barend nam ons mee in de technologische ontwik kelingen die GIS en Cartografie razendsnel hebben veranderd in de afgelopen decennia, en liet ook zien dat het in de basis nog steeds Presentatie ArcGIS online.

Geo-Info | 2018 | | pagina 32