GIN Oost G*N Nieuwjaarsborrel Verslag Op donderdag 8 februari 2018 werd de Nieuwjaarsborrel van GIN-Oost gehouden. Plaats van handelen was het knusse proeflokaal van de indrukwekkend grote Grolsch bierbrouwerij in Enschede. 32 Geo-Info I 2018-2 0 0 Gtü'lnform-Jtiv- Hc-derlar De borrel werd afgetrapt met een wervelende presentatie van de heer Leo Essink van het IT bedrijf Topicus uit Deventer. Topicus is een jong en sterk groeiend bedrijf dat IT oplossingen bedenkt voor de financiële sector, de zorgsector en een groot deel van onderwijzend Nederland. Essink's betoog ging over de enorme efficiën- tieslag die gemaakt kan worden door het slim Leo Essink van IT bedrijf Topicus uit Deventer. inzetten van software. Als de kaders en vraag stellingen helder zijn, hoeft een groot deel van de besluitvorming niet meer door één persoon gedaan te worden, maar kan de software dat beslissen. Daardoor kan een hypotheekadvies met offerte tegenwoordig in een kwartiertje worden gegeven en wordt een huisarts ondersteund in het stellen van een diagnose bij een patiënt met klach ten. Twee voorbeelden waarbij de software van Topicus wordt ingezet, die het grote succes van het bedrijf verklaren. De visionair Essink voorspelde dat de komende jaren veel gaat veranderen in de wijze van dienstverlening, zorg en onderwijs. We zijn gewaarschuwd. De tweede spreker was Wessel Verheij, student HAN en werkzaam als stagiair bij Nieuwland Geo uit Wageningen. Wessel maakte de brug naar Geo door enkele vraagstukken uit de zorg op kaart te zetten. Daar werd de kaarten-engine WebGisPu- blisher knap voor ingezet. Op basis van (fictieve) patiëntgegevens wist Wessel diverse interactieve Wessel Verheij, student HAN en stagiair bij Nieuw land Geo in Wageningen. kaarten te produceren die inzicht gaven in waar de patiënten zich bevinden. Interessant werd het als de doktersposten in beeld werden gebracht. De analyse werd compleet toen gekeken werd naar chronische aandoeningen in relatie tot werk en inkomen. Natuurlijk waren de data fictief, maar duidelijk was dat de mogelijkheden van deze techniek zeer interessant kunnen zijn voor zorgverleners en verzekeraars. Een interessante eindconclusie was, dat we in de nabije toekomst een verschuiving zullen zien van het beter maken van zieke mensen (zoals nu gebeurt) naar het Naborrelen in het Grolsch proeflokaal. gezond houden van gezonde mensen. De tech niek gaat ons daar bij helpen, zo werd voorspeld. Na deze twee zeer interessante presentaties was het tijd voor ontspanning met een brouwerij- bezoek. Er zijn veel grote getallen en hectoliters langsgekomen en de brouwerij met haar omvang is werkelijk indrukwekkend om te aanschouwen. Er valt dan ook veel over te vertellen en twee onderwerpen wil ik hier graag bespreken. Ten eer ste de duurzaamheid; Grolsch is hard op weg om nog maar 3 liter water nodig te hebben voor 1 liter bier (in het gehele proces, dus inclusief het spoelen van al die flesjes). Ten tweede;, binnen de brouwerij bevindt zich nog een kleine brouwerij, waar de brouwerijmeesters naar hartenlust speciale biertjes brouwen. Deze kunnen, indien ze geproefd en goed bevonden zijn door een groot aantal proevers en bezoekers, uiteindelijk op de markt komen. Leuk om te zien dat de bezoekers van de brouwerij invloed hebben op het verschijnen van nieuwe speciaalbiertjes. De excursie eindigde waar deze begonnen was, in het proeflokaal. Daar werd goed voor de inwendige mens gezorgd en kon nog even pret tig nageborreld worden. GIN Oost kan terugkijken op een geslaagde Nieuwjaarsborrel 2018! Yves Martens

Geo-Info | 2018 | | pagina 34