Lancering Alcarta schoolatlas Verslag Op 8 maart 2018 had in Baarn een gebeurtenis plaats die we al lange tijd niet meer gezien hebben in Nederland: de presentatie van een nieuwe schoolatlas. Dat gebeurde in het Groene paviljoen van het Bomencentrum in Baarn, voor een gehoor van circa 100 aardrijkskundeleraren, journalisten en medewerkers van ThiemeMeulenhoff en de uitgeverij Westermann. 34 Geo-Info I 2018-2 Drs Maarten Boddaert presenteert zijn schoolatlas. (Foto: Maarten Mooijman) In een welkomstwoord gaf de hoofddirecteur van ThiemeMeulenhoff, Eric Razenberg, aan dat ThiemeMeulenhoff geen traditionele edu catieve uitgeverij meer is, maar een Learning design company die content, leerontwerp en technologie samenbrengt. Hij presenteerde de nieuwe atlas als een alternatief voor de Bosatlas, waardoor er weer iets te kiezen valt in Nederland: een beter alternatief met hoogwaardige kwaliteit voor een betere prijs. Vervolgens gaf de initiatiefnemer van de nieuwe atlas, kartograaf Maarten Boddaert, de beweegredenen aan om tot de nieuwe atlas te komen; hij had altijd al een atlas willen maken, waarin je beter kunt navigeren en een goede verbinding hebt met Google en Street- view. Hij ontwikkelde deze atlas samen met de Duitse schoolboekenuitgeverij Westermann in Braunschweig. Ze kwamen vervolgens bij ThiemeMeulenhoff terecht voor de ontwikke ling van het online gedeelte van de atlas en de distributie ervan in Nederland. Omdat sterspreker astronaut André Kuipers er niet tijdig kon zijn, werd vervolgens een quiz ingelast (daarbij bleek dat het satellietbeeld dat de omslag van de atlas siert van Silicon Val ley is). Daarna gaf Pieter Fock, de voor de atlas verantwoordelijke uitgever bij ThiemeMeulen hoff, aan dat de atlas vooral vervaardigd was, omdat men bij Meulenhoff de samenwerking met de leraren zo ontzettend belangrijk vindt, en om het aardrijkskunde-onderwijs te ondersteunen. De scholieren van nu moeten voorbereid worden op een wereld waarin de rijkdom beter verdeeld moet worden, en waarin we samen moeten zorgen voor een beter milieu. Een schoolatlas speelt daarbij zo'n belangrijke rol, omdat deze de eerste bron is die scholieren inzicht geeft in wereld wijde vraagstukken. Maar zo'n atlas moet wel betaalbaar zijn (de nieuwe atlas is vooreerst lager geprijsd dan de Bosatlas, red. Geo-Info) Tenslotte overhandigde Razenberg aan de inmiddels gearriveerde André Kuipers het eer ste exemplaar van de atlas, van een opdracht voorzien door Maarten Boddaert. In een uitgebreide presentatie, die het op zichzelf al de moeite waard maakte om naar Baarn te komen, gaf Kuipers aan wat hij allemaal uit

Geo-Info | 2018 | | pagina 36