De Snelwegkaart De Nederlandse snelwegen als metrolijnen Waar het idee vandaan kwam, vind ik moeilijk om aan te wijzen. Misschien was het de invloed van Cameron Booth en zijn Highways Project. Hierin maakte hij metroplattegronden van de Amerikaanse highways. Het kan ook een combinatie van invloeden zijn, zoals de Mijksenaar verjaardagskalender die in mijn toilet hangt, de beroemde kaart van de London Underground en mijn eigen kaarten-maak-hobby. Hoe dan ook, op een gegeven moment rees bij mij de vraag: "Kan ik alle Nederlandse snelwegen mét afritten en verzorgingsplaatsen op één kaart kwijt?" Dat wilde ik uitvinden. 46 Geo-Info 2018-2 Door Sebas van den Brink Het oudste bestand in de Snelwegkaartmap is van november 2015, toen maakte ik de eerste versie. Die kaart zit vol fouten en vreemde beslissingen, maar daarbij zijn ook besluiten die tot op de dag van vandaag behouden zijn, bijvoorbeeld de lange afritstroken. Toen ik in november 2017 lukraak tweette over de kaart - met daarbij een afbeelding van een wat nieuwere versie - had ik niet verwacht dat die tweet viral zou gaan. In elk geval binnen Nederland. Na een maand zwoegen om de kaart écht goed te krijgen, begon ik in januari 2018 met de verkoop van de Snelwegkaart. Inmiddels is de grootste hausse voorbij en is het tijd om te inventariseren. Er zijn dik 300 stuks van verkocht, en zelfs de 100+ misdrukken zijn bijna uitverkocht ten tijde van schrijven. De plattegrond kent een uitgebreide index op de achterzijde, wat voorbeelden van afritten en er zijn een handjevol speciale versies in de wereld bij bedrijven die een leuk idee hadden. Zo wilde Traffic Supply uit Hattem een PDF hebben om de plattegrond op een (groot) verkeersbord te drukken. En Royal Haskoning wilde een versie op Ai-formaat. Maar het leukst zijn de reacties via Twitter, als mensen hun ingelijste Snelwegkaarten laten zien op foto's. Als kind wilde ik al ontwerper worden en dat uitte zich vooral in het ontwerpen van mijn eigen wereld. Een hobby genaamd geofictie. Ik tekende SnaCwBflHftflrt 2Jjg

Geo-Info | 2018 | | pagina 48