Geo-informatie bij de Nati Quita Goede is al ruim i8jaar werkzaam bij de politie. Ooit begonnen als centralist bij de meldkamer, ging ze zich vandaaruit bezighouden met het project Infopol, bedoeld om de toenmalige introductie van het algemene nummer 0900 8844 te ondersteunen Het informatiesysteem was bedoeld om 80 procent van de inkomende telefoongesprekken door de medewerkers zelf af te laten afhandelen, voordat naar speciale diensten werd doorverbonden. Het was een vraag antwoord systeem, dat nu is opgenomen in Politie.nl. Ze hielp verschillende regio's (toen nog 26 in totaal) om het nieuwe systeem te implementeren. Van het ene project rolde Quita in het andere. Nu is ze IV expert (Informatievoorziening expert) en werkt samen met andere collega's aan het GEO Dossier, waar onder meer (meldkamer) GIS(incidenten zien, voertuigen volgen), positiebepaling en kaartmateriaal in opgenomen zijn. Quita licht toe hoe de Nationale Politie (geo)data verzamelt en inzet ter ondersteuning van haar medewerkers bij hun dagelijkse werkzaamheden. 32 Geo-Info I 2018-3 Door Deirdre Bernard Geografische informatievoorziening bij de politie Politiewerk is heel divers, maar of je nu werkt in de noodhulp, de opsporing of de wijkpo- litie, veel processen en informatiebronnen hebben behoefte aan geografische informatie. Een aantal jaren geleden nam de politie een centrale kaart- en locatieserver in gebruik. Op de kaartserver staat achtergrondinformatie, zoals luchtfoto's en een basiswegenkaart, op de loca tieserver staan gedetailleerde locatiegegevens. Deze laatste heeft de politie zelf ontwikkeld en werd met veel enthousiasme ontvangen, zo blijkt uit de vele interne diensten die er al op zijn aangesloten om gebruik te maken van de informatie. En er komen nog steeds diensten bij. De beschikbare geo-informatie wordt via alle beschikbare middelen op alle fronten ingezet; op de desktop, in opsporingssets en op mobiele devices. Zo kunnen alle poli tievoertuigen getraceerd worden met het positiebepalingssysteem, dat in ieder voertuig zit. Hiermee hebben de Operationele Centra (OC) zicht op de rondrijdende eenheden en kunnen deze effectiever worden ingezet. Daarnaast zijn de meeste voertuigen voor noodhulp en handhaving voorzien van navi gatie. Op het moment dat de meldkamer een incident of melding krijgt, stuurt ze een push notificatie; het incident wordt aan de locatie gekoppeld en automatisch doorgezet naar het navigatiesysteem in het dienstvoertuig. Quita Goede. (Foto: Jordy Caris, Studio Voorhuis) De bestuurder hoeft dus niets meer te doen en wordt direct naar de juiste locatie geleid. In december 2017 ging de Politie Atlas 'live' (afbeel ding 2 en 3). Een intern GIS dat je kan vergelijken met GoogleMaps, maar dan speciaal voor de politie. De Politie Atlas is nog in ontwikkeling, maar wordt nu al volop door de medewerkers gebruikt en naar tevredenheid. In de laatste versie bieden wij nu de mogelijkheid om eigen data (Excel, GPX of KML bestanden) te importeren in de Politie Atlas. Hiermee kunnen de medewerkers op een Afbeelding 2 en 3 - De Politie Atlas, live sinds december 2017, wordt nog verder ontwikkeld.

Geo-Info | 2018 | | pagina 34