Verbinding Heeft u in mei ook zoveel mails ontvangen over aangepaste privacystatements? De implementatie van de AVG (Algemene Verordening Gegevensbescherming), waarover wij in het eerste nummer van Geo-Info vorig jaar een artikel met de veelzeggende titel 'AVG, o jee, of valt het wel mee?' publiceerden, is niet ongemerkt voorbij gegaan. Hoewel de Wbp (Wet Bescherming Persoonsgegevens) al sinds jaren van kracht is en veel wat in de AVG staat ook al in de Wbp stond, is er wel hernieuwde aandacht voor privacy. Het schandaal rondom Facebook en Cambridge Analytics nog vers in het geheugen... Geo-informatie vind ik toch een interessant gegeven in dit gebeuren. Daarwaar locatie de verbindende schakel is en combineren van data, waaronder in een GIS, een grote kracht is; moeten we ons nu afvragen of in de privacy discussie locatie ineens een zwakke schakel is? Dit is zeker een onderwerp waar we in Geo-Info aandacht aan gaan besteden, hopelijk later dit jaar als themanummer. Daarvoor komen we nog met een themanummer over Agro en geo en nu met een regulier nummer met een keur aan onderwerpen en artikelen. U vraagt zich af hoe het met GIN zit en privacy? Het privacystatement is voor de inwerkingtreding van de AVG daaraan aangepast en voor publicatie van de foto op de cover is toestemming. Sterker nog, het jongetje in kwestie vroeg zelf aan de fotograaf: "Je moet het me wel vragen hoor!" In dit nummer hebben we (nog) wat jubilea te vieren, die van GIN en van GIMA. Beiden kijken terug op hun 15 jarig bestaan en blikken vooruit. Zo ook Peter Hoogwerf in de rubriek 'Van de bestuurstafel', waar de vraag centraal staat hoe de vereniging toen en nu een rol kan blijven spelen in het verbinden van mensen in het vakgebied. Nog meer historie in de artikelen over geodetisch erfgoed in museum Boerhaave en historische navigatie- instrumenten, onderwerp van het promotie-onderzoek van Nicolas de Hilster. Veel aandacht verder voor FIG. In de aanloop naar FIG2020 in Amsterdam zullen we dat de komende tijd wel meer doen. Nu het verslag van FIG2018 in Istanbul, inhoudelijk interessant, maar zeker ook zinvol in het eerder genoemde verbinden van mensen met kennis. Niet helemaal nieuw, maar wel in een nieuw jasje, is de rubriek 'Organisatie in beeld'. Hierin geven we organisaties de ruimte om meer over zichzelf en hun rol in het geo-werkveld te vertellen. Immers, iedere organisatie heeft een idee waar ze met geo heen wil of is trots op wat ze doet Waarom niet delen en anderen inspireren? Tenslotte noem ik het interview met Quita Goede van de Nationale Politie, waarbij een mooi kijkje in de geo-huishouding wordt gegeven en ook een oproep wordt gedaan om ervaringen te delen. Alweer die verbinding. 2018-3 I Geo-Info

Geo-Info | 2018 | | pagina 3