FIG Young Surveyors Conference in Istanbul Verslag Beyond Boundaries: The Changing Role of Surveyors Op 5 en 6 mei vond de vierde FIG Young Surveyors Conference plaats. Het thema was 'Beyond Boundaries: The Changing Role of Surveyors'. Deze conferentie vond plaats voorafgaand aan het FIG Congres in Istanbul. 38 Geo-Info I 2018-3 Het FIG Young Surveyors Netwerk Het Young Surveyors (YS) netwerk bestaat sinds 2006 en is actief binnen FIG (The International Federation of Surveyors). Tijdens de conferentie in Istanbul waren er ioo deelnemers uit veel verschillende landen, met name studenten en jong-professionals uit het landmeet-vak of andere geo-gerelateerde studies. Ook sponsorde de FIG Foundation vijf deelnemers om deel te nemen aan de YS conferentie en het FIG Congres. Zij waren geselecteerd uit meer dan 400 inzendingen! Dag 1: presentaties, workshops en een cruise! De eerste dag startte met een aantal inspi rerende presentaties, onder andere van dr. Craig Hill (Leica Geosystems, Zwitserland), Boris Skopljak (Trimble Inc, US) en dr. Nusret Demir (Akdeniz University, Turkije). Door deze presentaties leerden we meer over het belang van geo-informatie, nieuwe technologieën en de veranderende rol van de landmeter. In de middag waren een aantal YS aan de beurt om een inspirerende workshop te verzorgen en zo van elkaar te leren. Onderwerpen die aan bod kwamen waren: ethiek de veranderende rol van de landmeter, leren in je carrière te investeren, 'de survey markers van het bedrijf Ripro en 3D-landmeten binnen archeologie. Vervolgens vond nog een paneldiscussie plaats tussen verschillende experts en de deelnemers. Na deze intensieve en leerzame dag was het tijd voor wat ontspanning; de Bosporus Cock tail Cruise. Een leuke manier om meer van de stad te zien, na de hele dag binnen te hebben gezeten. Ook de Turkse hapjes, drankjes en dansjes mochten hierbij niet ontbreken. En dit allemaal gesponsord door Leica Geosystems. Workshop 4FIG.

Geo-Info | 2018 | | pagina 40