2018-3 I Geo-Info 41 de lancering van de FIG publicatie 69; 'Best Practices 3D Cadastre'. Deze publicatie is tot stand gekomen onder leiding van Peter van Oosterom. Auteurs uit meer dan 40 landen leverden een bijdrage aan het vastleggen van de ervaringen op het gebied van het 3D Kadaster tot nu toe. Vanuit Nederland leverden Benedict van Dam, Chrit Lemmen, Hendrik Ploeger, Martijn Rijsdijk en Jantien Stoter een bijdrage. Van de 400 gepresenteerde papers waren er 24 met een Nederlandse bijdrage. De paper van Kwabena Asiama (ITC, Universiteit Twente) Bijeenkomst Nederlandse consulaat. het FIG Foundation diner en het galadiner. Bijzonder was dat de Nederlandse delegatie was uitgenodigd voor een bezoek aan het Nederlandse consulaat in Istanbul. Het con sulaat is gevestigd in het 'Palais Hollande'. Een indrukwekkend gebouw. Het is het oudste bezit in het buitenland van het Minis terie van Buitenlandse Zaken. Tijdens deze bijeenkomst kon kennis gemaakt worden met de Turkse geosector en werden ervaringen uitgewisseld. Kwabena Asiama neemt de Survey Review Award in ontvangst. ontving de Survey Review Award voor het beste 'peer reviewed' paper. Daarnaast hebben het Kadaster en ITC in diverse presentaties laten zien hoe een 'Fit For Purpose Land Administration' aanpak bijdraagt aan verbeterde rechtszekerheid wereldwijd. Marien de Bakker (HAS) gaf een presentatie over het aanpassen van curricula in het geo- onderwijs. Netwerkbijeenkomst Nederlandse consulaat In de avonden was er volop gelegenheid om met de deelnemers te netwerken tijdens Promotie FIG 2020, Amsterdam Naast ieders individuele bijdrage aan het congres had de Nederlandse delegatie ook een gezamenlijk doel: de promotie van de FIG Working Week in Amsterdam in 2020 en observeren en leren van de organisatie van het congres in Istanbul. Met klompjes en speculaas werden de deelnemers naar de stand getrokken. Eenmaal in de stand, vroegen we wat de deelnemers verwachten van hun deelname in Amsterdam: Wat willen ze graag terugzien op het pro gramma, welke instanties willen ze bezoeken, en wat verwachten ze van de organisatie? Dit levert de 'Local organising committee' (LOC) van FIG2020 nuttige inzichten op. Binnenkort neemt de LOC dan ook contact op met de Presentatie over FIG2020. leden van GIN voor input voor het programma en de beurs van FIG2020 in Amsterdam. De resultaten zijn ook gebruikt op de laatste dag van het congres in Istanbul, waar vooruitge keken werd naar de aankomende FIG Working Weeks in Hanoi, Amsterdam en Accra. Paula Dijkstra gaf een toelichting op de voorbereiding, voorzien van typische Nederlandse landschap pen en clips uit 'Nederland van Boven'. De delegatie haalde ook veel waardevolle informatie op over de organisatie van een groot internationaal event. Deze evaluatie helpt enorm in de aanloop naar FIG2020. Peter Hoogwerf Kees de Zeeuw in de stand voor FIG2020. Het was een intensieve en geslaagde week. De Nederlandse geo-community heeft zich goed laten zien. Er is veel nieuwe kennis opge daan, netwerken zijn verstevigd en nieuwe experts en vertegenwoordigers ontmoet. Maar boven alles hebben we laten zien dat de onderlinge betrokkenheid en samenwerking tussen de Nederlandse deelnemers bijdragen aan een goede promotie en het creëren van impact en kansen voor de toekomst. Paula Dijkstra

Geo-Info | 2018 | | pagina 43