Ge^ - Apps Sportbeleving delen via animatievideo's van start-up Relive 2018-5 I Geo-Info 13 Met de app Relive kunnen sporters in een per soonlijk gegenereerde video het verloop van hun route terugkijken. Naast de hoogtepunten bevat de video ook foto's die tijdens de route zijn genomen. In eerste instantie is de app ontwikkeld voor wielrenners, maar inmiddels kunnen hikers, hardlopers, skiërs en snow- boarders ook hun hart ophalen met Relive (zelfs met sneeuw in de video!). Het platform van de start-up groeit hard. Het heeft na 2 jaar wereldwijd meer dan 2 miljoen geregistreerde gebruikers. Per dag worden enkele honderd duizenden Relive-video's gegenereerd. De app registreert voor de video per activiteit de afstand, tijd en hoogte. Ook houdt het bij hoeveel activiteiten, kilometer en uur je in totaal (geregistreerd) hebt gesport. Na het afronden van een activiteit - GPS wordt via Strava, Polar, Endomondo, Garmin of gewoon via de app zelf getrackt - maakt Relive automatisch een video. De video begint waar de sessie is geactiveerd en eindigt op de locatie waar hij is gestopt. Via een gele lijn is de afgelegde route te volgen. Op de locaties van de hoogst geme ten snelheid en het hoogste gepasseerde punt, staat een duidelijke icon. De applicatie gebruikt een 3D-kaart (World Imagery-kaart) van Esri's Levende Atlas als basis en combi neert dit met de persoonlijke data. De hoge kwaliteit kaart heeft een wereldwijde dekking. Voor de basisfuncties is de sport-app kosteloos te gebruiken. Een betaalde variant (lid van de Relive Club) biedt heel veel extra mogelijkhe den. Op elk moment kun je video's bewerken, oudere activiteiten importeren om er ook een video van te maken en muziek te maken. Ook zorgt het abonnement ervoor dat je sneller je video krijgt en extra lange activiteiten (zijn er mensen die langer dan 12 uur achter elkaar sporten?) kunt bijhouden. Ten slotte is het ook mogelijk om de route gedetailleerd in 3D te bekijken. Dat kan voor minder dan 10 euro per maand (jaarlijks 89,99 euro). Relive voegt echt iets toe aan apps als Strava, waar het vooral om de statistieken gaat. Het verloop van de route neemt je meer mee in de beleving en maakt het mogelijk om beeldend je onderno men activiteit te delen met anderen. De plaats namen die extra op de kaart zijn geplaatst, zijn van grote waarde voor de oriëntatie. Wat zou Relive nog beter maken? Het gele lijntje dat je meeneemt door de route, 'reist' de gehele video even snel. Mooier zou zijn dat je kunt zien waar je niet zo hard reed (omdat je bijvoorbeeld met heel veel moeite een berg beklom). Een andere verbetering is dat flinke stijgings percentages ook getoond mogen worden. Bijna elke wielrenner is dol op bergen en het overwinnen van een klim. Als dat is gelukt, is dat iets waar je trots op bent. En dus wil je dat ook in de video terugzien die je deelt met je familie of vrienden. Wellicht is dit nog niet standaard in te bouwen vanwege ontbrekende data, maar beginnen met de bekendste bergen zou een mooie eerste stap zijn. Een verdere integratie met een app als Strava zouden de Relive-ervaring vergroten, door gegevens over persoonlijke records of andere prestaties op te nemen. Vergelijkbare apps Relive is uniek in zijn soort. Harmen van Doorn harmen_vandoorn@hotmail.com

Geo-Info | 2018 | | pagina 15