GIN 15 jaar: een felicitatie waard (4) G#N Als er iets gelukt is duidelijk te maken aan de GIN-leden de laatste 15 jaar, dan is het wel dat het vakgebied breed is en dat het steeds verandert. Er werd misschien gevreesd voor het verdwijnen van specifieke onderdelen, zoals de landmeetkunde of de kartografie, maar toch is er ook een aantal nieuwe opleidingen met een geo-component bijgekomen. Hierdoor kunnen die onderdelen in een nieuw jasje worden gestoken en worden overgedragen. 20 Geo-Info I 2018-5 Door Ferjan Ormeling GIN-stand op GeoBuzz 2014 met kaart van wereldwijd onderzoek (foto Adri den Boer). 2003 2016 Geo-lnformatie Nederland Het samengaan van een aantal verenigingen 15 jaar geleden pakte aanvankelijk niet voor alle bloedgroepen even goed uit. Zo zakte het hechte vrijwilligersbouwwerk van de NVK (Nederlandse Vereniging voor Kartografie) volledig in, maar inmiddels staat ook dat weer stevig in de steigers. De Kartografendag is daar een goed voorbeeld van. Er is binnen GIN duidelijk meer belangstelling gekomen voor internationale ontwikkelingen, waar Nederlanders als vanouds een duidelijke rol in speelden. Zowel bij de FIG, ISPRS, ICA, C:GE bij Europese en globale samenwerkings verbanden (VN). Het GIN-bestuur lijkt een lijstje van contactpersonen te hebben aan wie ze informatie moet doorspelen wanneer ze door een van die internationale verenigingen of instanties wordt benaderd. Hoewel het al lang niet meer zo is, dat men in de baas zijn tijd activiteiten voor de vereniging mag uitvoeren, blijft het toch opvallend hoe veel mensen bereid zijn aan de Geo-toogdagen en de Geo-Info mee te werken wanneer ze daarvoor gevraagd worden. Dat laatste is wel nodig, want er komen weinig spontane initiatie ven op de vereniging af. Zelfs op de teledetec- tiesector, die over het algemeen een laag profiel heeft in dezen, kan, gezien het dikke Geo- Infonummer over agrarische geo-toepassingen (2018-4), een beroep worden gedaan. Er is wel bestuurlijke belangstelling voor alle onderdelen nodig om het Geo-vakgebied bijeen te houden. We laten maar al te gemakke lijk secties wegslibben, omdat we onvoldoende rekening houden met hun speciale wensen of structuren die niet altijd passen in de regionale

Geo-Info | 2018 | | pagina 22