Bijeenkomst GIN-themagroep Verslag Op 6 juni 2018 organiseerde de GIN-themagroep West haar zevende bijeenkomst. 'Geo in de polder' was nu de titel en de locatie was het stadhuis van Almere. Er waren circa 40 geïnteresseerden. Centraal stond de expo Floriade 2022 en dit verslag is dus tijdig. 22 Geo-Info I 2018-5 Onze visie Inhoudelijk vage zaadzakjes ('bijenmengsel') met een geografisch toekomstplaatje voorop waren royaal beschikbaar om mee te nemen. Ze bevatten achterop deze tekst: 'De Floriade 2022 staat in het teken van Growing Green Cities, een groeiende stad met aandach t voor voedsel, groen, energie en gezondheid. De Floriade is voor Almere geen eenmalig evenement, maar groeit uit tot een nieuwe, groene stadswijk aan de oever van het Weerwater. Zaai dit bijenmengsel en laat Almere groeien naar een groene en gezonde stad!' (Dat is het kennelijk nog niet, zo kon je denken). Hennie Genee (GIN) sprak als dagvoorzitter een welkomstwoord. Hij memoreerde dat in de zeven themasessies van de regio West nu al de provincies die zij omvat aan de orde waren gekomen. Het thema 'Geo in de polder' zou iets anders zijn dan 'Polderen met geo'. 'Stadsmaker' en teamleden over geodata Dat Almere nu graag een moderne 'fuzzy- structuur' heeft, bleek al uit het open stadhuis zonder-balie en zou minstens verbaal meer aan de orde komen. Het welkomstwoord namens de gemeente Almere was van 'Stadsmaker' Frans Jorna, in het programma nog aangeduid als concerndirecteur digitale stad en innovatie. Hij gaf door dat in de veertig jaar oude stad 'veel werd gepowerd door geodata'. Hij kwam zelf net uit Toronto terug en nodigde de aan wezigen uit voor een reis naar de Floriade 2022. Typische AVG-foto presenteert wel royaal het Geo- databedrijf. 'Op reis met #036Geo-data!l!' was de titel van de bijdrage van teamleider Geo-data van de gemeente Almere, John Vreenegoor. Zijn team van rond de dertig mensen begon vier jaar geleden aan een nieuwe reis, genaamd 'door ontwikkeling'. Al leek het mede omdat men meer in zicht wilde komen om het voortbe staan te verzekeren. Hij vertelde enthousiast over de plattere organisatie, over 'labs bouw teams' en over ruimte geven aan persoonlijke ontwikkeling. Praten in themagroepen was beter dan de eerdere teamoverleggen-met- verslagen. Het model 'Great Place to Work', een interne benchmark, gaf een prachtscore. ('Vergeet de theorie, wat telt is plezier' was een 'Onze visie' van een ambtelijk bedrijf van Almere was op 6 juni al bij de ingang te lezen. Teamleider Geo-data van de gemeente Almere John Vreenegoor. getoond citaat van Ben Tiggelaar!) Insightpro- fielen op basis van vragen leverden de kracht van het personeel op. De teamleider toonde ook laserscanopnames met de groei van de Koningsboom van 2013 op het Stadhuisplein, met alvast een knipoog naar de Floriade 2022 met 2000 soorten bomen (Kan dat geen 2022 worden?, AdB). Hij zei "Je kunt er de boom in" en noemde ook fenomenen als 'palmbomen in Almere'. Het 'groenste feestje ooit' moet twee tot vier miljoen bezoekers gaan trekken, voor de helft uit het buitenland. Voor de gebiedsontwikkeling, ook voor de 'digitale Floriade' en voor de gehoopte al dan niet Chinese kavelreserveringen, verwees hij naar internet: 'geen apart bestand, maar open data'. (Vreenegoor kon het ook niet laten om

Geo-Info | 2018 | | pagina 24