Drie vakgenoten in de schijn Geo Prestige Award Publieksprijs Geo Prestige Award Juryprijs Verslag Dit jaar reikten we maar liefst 3 prijzen uit aan onze vakgenoten in De Orangerie in Den Bosch: de GPA-Publieksprijs, de GPA Alireza Ajami ging naar huis met de GIN-NCG-Scriptieprijs. Geo-Info I 2018-6 Roelof Boekhold kreeg de meeste stemmen van het publiek en mocht zichzelf daarmee de winnaar van de GPA-Juryprijs 2018 noemen. "Dit is voor ProRail een hele mooie gelegenheid om te laten zien waar wij mee bezig zijn. Het motto is vaak: als de treinen maar rijden. Maar wat daarvoor nodig is, is meer dan spoor en ijzer alleen", zegt Roelof Boekhold (productmanager basisbeheerkaart/BGT bij ProRail). ProRail heeft het afgelopen jaar van zo'n 3600 kilo meter spoortracé luchtopnamen gemaakt. Met deze opnamen kan ProRail het spoornetwerk zeer gedetailleerd in kaart brengen. Daardoor kan het spoornetwerk beter worden onderhouden, zodat er bijvoorbeeld minder treinvertragingen zijn. Roelof leidde dit project. Figuur 1 - Roelof Boekhold (links) ontvangt zijn prijs van Naast de Publieksprijs was er ook een Geo Prestige Award Juryprijs te winnen. De vakjury, die bestond uit de winnaars van vorig jaar (Koos Krijnders en Sjors Hoek), reikte deze prijs uit aan Victor Jetten (professor faculteit ITC Geo-Informatie Wetenschap pen en Aardobservatie bij Universiteit Twente). Koos Krijnders licht namens de jury toe: "Het vakge bied geo-informatie overlapt steeds meer andere disciplines, zoals de ICT bijvoorbeeld. Dat vereist een andere opzet van onze opleidingen en het wetenschappelijk onderzoek. Victor Jetten heeft met een hernieuwde opleiding aan het ITC/TU Twente een veelbelovende start gemaakt. Inter nationaal timmert Jetten aan de weg en weet hij geo-informatie goed op de wereldkaart te zetten." Victor Jetten is erg blij met zijn prijs. "We leiden al zo lang studenten op, zowel voor buiten- als bin nenland. Het is heel leuk als je dan erkend wordt. Deze prijs gaan we gewoon gebruiken om reclame te maken voor deze studierichting. We kunnen hiermee onszelf ook weer even op de kaart zetten." Figuur 2 - Victor Jetten (rechts) ontvangt zijn prijs van Koos Krijnders.

Geo-Info | 2018 | | pagina 24