ALV GIN op GeoBuzz drukbezocht GïN !/d Verslag tekeer /i /V Op dinsdag 20 november vond op de GeoBuzz de jaarlijkse GIN-ledenvergadering plaats. Het aantal aanwezige leden was met circa zestig tweemaal zoveel als vorig jaar. Het vertrouwen in het bestuur was er niet minder om en de bijeenkomst moest in één uur afgelopen zijn. (Adjunct-) hoofdredacteuren van Geo-Info 2018-6 I Geo-Info 25 Voorzitter Peter Hoogwerf stelde als eerste punt het concept-verslag van de vorige ALV ter discussie. Dat was nog gemaakt door José Broekhuizen van MOS en kennelijk van hoge kwaliteit. Alleen Chris Nelis had een tikfout van één letter: 'Geodesie' moest ergens 'Geodesia' zijn. De aanpassing van het Huishoudelijk Reglement had meer voeten in de aarde. Uit een voorgestelde zinsnede in artikel 2 dat de hoofdredacteur en de regio-coördinator 'in principe' geen deel meer uitmaken van het bestuur werden dat 'in principe' en de zinsnede 'en de regio-coördinator' niét overgenomen. In artikel 20 was voorgesteld dat het lijfblad Geo-Info 'maximaal' zes keer per jaar zou verschijnen en daar werd ook dat Eigentijdse 'Indoor Navigation'in GIN-stand. Financiën Het aantal leden was op 1 januari 2017 gedaald tot 1831 en het vermogen op 31 december 2017 tot €153.569. Het bestuur wilde dat laatste weer op de gewenste twee ton hebben en stelde contributieverhoging voor (behalve die voor studenten, die maximaal twee jaar gratis lid blijven). De meerderheid van de leden stemde hier snel met handopsteken mee in. Het voor stel: 'Deze verhoging lijkt in relatieve zin fors, maar in vergelijking met andere beroepsver enigingen blijft GIN ook na 2020 een scherp contributietarief voor haar leden hanteren.' Voor een gewoon lid stijgt de contributie van €77,50 in 2018 naar €100 in 2019 (voor 2020 is een verdere verhoging naar €120 voorzien, maar een besluit daarover moet nog volgen). Het bestuur houdt hierbij rekening met maar 7% extra opzeggingen. Eflö-fAJüffflJi-i1 Nederland Ad van der Meer was hoofdredacteur vanaf nummer 2003-0 tot num mer 2008-2. Louis Smit was in nummer 2008-3 zijn opvolger. In nummer 2008-4 verscheen ook de functie van adjunct hoofdredacteur ten tonele: Katinka Roebert was de eerste. Ze bleef dat tot nummer 2011-1. In 2011-2 stond die functie opmerkelijk herbenoemd als 'plv hoofdredacteur' en als 'vacature' ingevuld. Vanaf nummer 2011-3 was dat Roelof Keppel. Op de ALV van 2011 (op het vierde GIN-congres) werd hoofd redacteur Louis Smit vervangen door die plaatsvervanger Roelof Keppel. Vanaf nummer 2012-1 werd de plaats vervangersfunctie als 'vacant' aange geven. Met ingang van Geo-Info 2012-8 verdween die functie zelfs: Roelof kon het zonder! Hij is nu vervangen door Sytske Postma, al redacteur sinds het GeoBuzz-startjaar 2014. Ook zij denkt het zonder adjunct of plaatsvervanger te kunnen! woord 'maximaal' niét overgenomen. Verder was er nogal wat klein commentaar, zodat er te weinig tijd resteerde voor financiën en bestuursverkiezing (in mijn politieke dorpsam bacht had ik dat ooit verdacht gevonden). Nieuwe hoofdredacteur Gevolg van de wijziging van artikel 2 was dat de verhinderde Sytske Postma (zonder bestuursverlangens) subiet hoofdredacteur werd en nu redacteur Roelof Keppel nog een jaar bestuurslid kan blijven. Een oud-bestuurs lid eiste op de volgende vergadering in 2019 een plan voor de continuïteit van de redac tionele vertegenwoordiging in het bestuur. Dat komt er, al wilde waarnemend secretaris Klaas van der Hoek daarbij niet uitsluiten dat dat een bestuurlijke vertegenwoordiging in de redactie wordt (senior Herman Quee herin nerde er nog aan dat in zijn jaren de hoofdre dacteur van Geodesia een trouwe 'gast' in het bestuur was). Bij het secretarieel jaarverslag werd de overleden secretaris André van Dijk herdacht. Dat verlies was ook bestuurlijk een aderlating. Daarnaast vertrok regio-coördinator Karolina van Schrojenstein Lantman-Orlinska vanwege tijdgebrek (zij moest ook op deze vergadering verzuimen). Slot Naast dit onafhankelijke belevingsverslag zijn er ook concept-notulen gemaakt, die behandeld worden tijdens de volgende ALV (op GeoBuzz 2019?). Adri den Boer, redacteur Bestuursverkiezing Voorgesteld werd om het aanwezige lid Carline Amsing tot bestuurslid (regio-coördinator) te verkiezen, wat met supersnel applaus gebeurde. Zij studeerde in Utrechten is werkzaam bij de Dienst Geografie Nieuw bestuurslid (regio-coör- van het departe- dinator) Carline Amsing. ment van Defensie. Naast actief in GIN-themagroep Oost is ze ook 'FIG Young Surveyors Volunteer'. Carline schreef in Geo- Info 2018-1 al de column 'Van student naar starter'. Het bestuur is met een tweede jongere in gesprek om ook die in het bestuur te krijgen. De bestuurs leden Peter Hoogwerf en Roelof Keppel zijn verder volgend jaar aftredend en niét herkiesbaar.

Geo-Info | 2018 | | pagina 27