GeoBuzz 2018 (1) Verslag Op 20 en 21 november was voor de vijfde maal de GeoBuzz. De plek was opnieuw een deel van de Runderhal van de Congreslocatie 1931 in 's-Hertogenbosch. De initiatiefnemers waren weer Sense BV, GeoBusiness Nederland en GIN. Eén redacteur blikt terug op de eerste, volle, dag. Een verslag 'GeoBuzz 2018 (2)' volgt eind januari. 30 Geo-Info I 2018-6 or Ramon Hanssen (TUI Ie een sheet met een impi van bodemdc Liep je buiten al door de Koe- en Kalverstraat, de 'inspiratiebijeenkomsten' waren weer in programmazaaltjes met nummers vooraf gegaan door het woord 'dexter', een klein koeienras! Opnieuw was er te kiezen uit veel parallel-bijeenkomsten, maar de opening was solitair in de plenaire zaal Limousin 3, vernoemd naar een gróót rundveeras. Plenair Dagvoorzitter Douwe Blanksma kondigde de eerste 'inspirator', Erik Jan van Kempen (Ministerie van BZK), aan als 'nieuw, nieuw, nieuw'. (Zie elders in dit blad mijn verslag van het Geo-Gebruikersfestival van 31 oktober in de Prodentfabriek in Amersfoort met ook al citaten van hem!) Zijn eerste sheet, uit de Atlas Maior van 1665, kwam de volle zaal toch bekend voor. De geowereld kwam op deze nieuw komer over als een 'niche waar iedereen elkaar kent'. Hij toonde BGT-en BRO-reclamefilms en sprak over de doorontwikkeling van losse basisregistraties naar één samenhangend geheel. Over zijn 'andere hobby', de Omge- vingswet, wist hij dat men er halverwege mee was. De tweede inspirator, Wouter Brokx (standhouder Imagem), was blij voor het eerst op de catwalk te mogen stilstaan. Zijn titel was 'Samen naar de digitale deeleconomie' en dat was gewoon een socio-economisch systeem. ('Denk aan Greenwheels of Uber'). Allerlei onderwerpen van kantoorleegstand tot klimaatverandering inclusief tuintegeltax werden erbij gehaald. Met een grafiek uit een VNG-rapport werd echter ook gedegen onder bouwd dat technologische ontwikkelingen sneller gaan dan modernisering bij overheden. Een film over de digitale kopie-omgeving ging over Valley, en dat 'co-creatieplatform' herkende ik uit de Imagemstand [1]. Er waren al 25 deelne mers met 35 toepassingen voor dit samenwer kingsmodel met hergebruik. Emeritus-hoogleraar Marcel Creemers leidde in over 'Digitaliseren en de Rode Koningin' (uit de literatuur). Hij was al 45 jaar actief in digitalisering, 'meer dan u hier'. Deze inspirator begon over de brandbrief van rechters over een ict-project van 7 miljoen euro, dat nog niet klaar is, dat nu al over de 200 miljoen zit en waarbij 'de adviseurs over elkaar heen tuimelen'. Hij citeerde een prominent uit 1936 over waarom goede bedoelingen niet goed uitpakken: gebrek aan kennis, vergissingen en eigenbelang van leveranciers. In de ict-historie zag Creemers de volgende faseringen: 1. pro ductiebesparing, 2. informatie geven, 3. Trans actiekostenverlaging en ten slotte 4. Gebruik- stoegang geven. ('Economen namen aan dat transacties niks kostten!'). Bij punt 4 was zijn illustratie 'printing and demand' in Canada. Vervolgens kwamen de parallellen uit het boek over de Rode Koningin, haar werd door een gewoon meisje gevraagd: 'waarom loopt

Geo-Info | 2018 | | pagina 32