Den Bosch veilige plek volgens bodem dalingskaart 2018-6 I Geo-Info 31 GIN-/FIG-stand met prints van voorkanten van Geo-Info, het hoofdproduct van de vereniging! u zo hard, we waren hier al eerder!'. De conclusie was dat organisaties en bedrijven wel heel hard moeten lopen om op hun plek te blijven. (Hij refereerde ook aan bedrijven die dat niet deden zoals V&D en Blokker!). Ict was voor meer productiviteit, maar is steeds meer voor overleven, zo signaleerde de senior met ook veel al dan niet achterhaalde citaten van Nobelprijswinnaars. Actuele Bodemdalingskaart Dé topper van GeoBuzz was de 'Lancering' van de Actuele Bodemdalingskaart door prof. dr. ir. Ramon Hanssen (TU Delft). 's Morgens vóór 7 uur werd er op 20 november al aandacht aan besteed op het NOS-journaal! (Dagvoorzitter Douwe Blanksma was daar al trots op bij de plenaire opening, terecht Zei Roelof Keppel tegen een NEN-bezoekster bij dié editie van het tijdschrift nog hoofdredacteur te zijn geweest? natuurlijk.) De bodem van Nederland zakt meer dan men wist. Op basis van model len werd dat wel vermoed, maar het is nu ook geodetisch gemeten. De bron was een combinatie van absolute zwaartekrachtsme tingen, GPS en InSAR. Het resultaat is een vrij toegankelijke online dataset, waarin voor het eerst ook de ondiepe daling van vooral het veenweidegebied in het Westen dramatisch zichtbaar is geworden. Deze is soms meer dan in aardbevingsgebieden! Tot voor kort was er bij het fenomeen bodemdaling alleen aan dacht voor die diepere daling door mijnbouw. Zie het kader hierbij en natuurlijk vooral www. bodemdalingskaart.nl. Het bericht in sommige kranten van die dag leerde dat redacteur zijn toch een vak is. Hun eerste zin 'De bodemda ling in Nederland daalt veel meer dan verwacht' was kul. De bodem daalt meer dan verwacht en de daling daalt juist niet! Referentie [1] www.imagemvalley.nl Adri den Boer, redacteur

Geo-Info | 2018 | | pagina 33