SDI.Next rpeper Dankzij Rutte III één jaar onder BZK Krijgt door RWS bepaalde laagste punt meer gevolgen? 2018-6 I Geo-Info 37 Basisregistratie Kadaster (BRK). Eigen gemeen telijke beheersystemen voor deze beperkingen zijn dan niet meer nodig. Landelijk zou dat om een besparing van 1,8 miljoen euro gaan, waar dan hoogstens 10% aan inschrijfkosten bij het Kadaster van moet worden afgetrok ken. ('Het kost ook wel mijn baan', zo vernam ik direct van een medewerkster van een grote gemeente....) Informatiemanager Ruimtelijke Domein Leana Vlok vond dat haar Leidschendam-Voorburg met koppelingen klaar voor de toekomst is. Ook die gemeente streeft ernaar om 'de beste gemeentelijke dienstverlener van Nederland te worden'. De basis- Leana Vlok van Leidschendam-Voorburg leek klaar voor de toekomst. In oktober 2017 werd het departement van Infrastructuur en Milieu (I en M) dat van Infrastructuur en Waterstaat (I W). Milieu ging daarbij naar het departe ment van EZ; ruimtelijke ordening en Kadaster verhuisden minder opvallend naar het departement van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK). 'BZK daar zitten we tegenwoordig', zo zei Hooyman dus nog maar eens bij de start van het Geo Gebruikersfestival. registraties Adressen en Gebouwen en Groot schalige Topografie zijn onderling en met Beheer Openbare Ruimte verbonden. API Gateway zorgt voor communicatie van alle service-endpoints met de buitenwereld. Een leerpunt was dat syste men 'meer kunnen dan LEANen of koppelen'. Productiehal In de consumptierijke Productiehal van de oude tandpastafabriek stond een prefab PDOK-Tinyhouse met de tekst: 'Wilt u ook de informatie over uw woning uit de BAG als linked data in een QR-code? Stap dan hier naar binnen!' Er leken weinig daklozen onder het publiek.. Adri den Boer, redacteur onder de titel 'Ken uw beperkingen', maar ver anderde dat zelf in 'De Wkpb wordt vernieuwd'. De Wet kenbaarheid publiekrechtelijke beper kingen van 2007 leidde tot een matige toegang tot onvolledige informatie. Na een overgang in 2020 voor bronhouders ('geen big bang') is het nieuwe systeem vóór 2021 klaar. Er wordt dus niet gewacht op de Omgevingswet! Dan is alles beter en is er ook een geometrische raadpleeg- frequentie (PDOK etc.) Wat de privacy-aspecten betreft, blijft het Kadaster lijdelijk en zorgt de bronhouder zelf voor het AGV-proef-zijn. Ook publiekrechtelijke beperkingen van andere overheden dan gemeenten zitten dan in de Ad van der Meer werd bekend als projectleider 'Beter Kenbaar'. In Geo-Info 2018-5 kwam op pagina 34 het Laagste Puntmonument langs de A20 in Zuid- plas nog voor dankzij 200 jaar NAP. Andere media waren daar toen al anders actief mee: "Als je een land hebt dat Nederland heet, is het niet meer dan logisch dat het laagste punt van de nederige land de hoofdstad is. Zuidplas dus," aldus initiatiefneemster Adriana den Boerin.' Polderpeper is een Zuidplasbrede anonieme satirische website. Deze editie was dus ook een verrassing voor Zuidplasser Adri den Boer. Even tueel commentaar is op de site onmogelijk. polderpeper.nl/233-zuidplas-zou-nieuwe- hoofdstad-van-nederland-moeten-worden uw bron vè&r Batmiwtoea'r 2ura|Tjn*füijuw* '/ülilpl.v-, 70U nlfuuw hcurirtKE.id van Nr-tjrrtirrfl moffen wordrfi'

Geo-Info | 2018 | | pagina 39